Dziecko lodu

The Ice Child
literatura piękna
83-7311-160-3
Janina Iwanicka

Są książki, które zapadają w pamięć i w serce ta trójpłaszczyznowa powieść bez wątpliwości do nich należy.

Opisy wyprawy Franklina bardzo mnie wciągnęły, mimo że musiałam się borykać z moim wybrakowanym angielskim. Wydaje mi się, że w Polsce ta książka niespecjalnie się zaaklimatyzowała, a szkoda.

Piękna, wzruszająca opowieść, którą czyta się z zapartym tchem.

Świetna książka, ciężko się od niej oderwać.

Wielowątkowa powieść. Zacznę od tego,żeby nie czytać opisów podanych na końcu książki ani w lubimyczytac, bo zdradzają akcje, która rozgrywa się już za połową książki. Szkoda sobie psuć element zaskoczenia. Bardzo dobrze się ją czytało, tajemnicza wyprawa, która była motywem przewodnim w książce plus skomplikowane relacje rodzinne i walka o życie powodują,że nie można się...

Elizabeth McGregor - angielska pisarka, autorka miedzy innymi kilku thrillerów psychologicznych. Pisze również pod pseudonimem Elizabeth Cooke lub Holly Fox. Jej najbardziej znaną powieścią jest Dziecko lodu.

Przenieśmy się na chwilę do roku 1845 kiedy to dwa olbrzymie okręty - Erebus i Terror z prawie stutrzydziestoosobową załogą pod dowództwem sir Johna Franklina...

Kobieta jest w stanie znieść bardzo wiele.
Bardzo wiele jest też gotowa poświęcić.
A zrobi wszystko żeby ratować ukochaną osobę.
Nawet jeśli wymaga to podróży w nieznane.
Nawet jeśli trzeba się rozdwoić.
Nawet jeśli trzeba podzielić swoje serce,by dwie różne drogi miały szanse się zetknąć.
Wybory.
Konieczności.
Ten ma szczęście co nie musi się nad tym głowić.

Nie jest to...

Świetna książka :)

Świetna, wielowątkowa powieść.

Z jednej strony zmagania matki, by uratowac swoje jedyne dziecko - Sama. Jej miłość i ból, gdy patrzy na smiertelnie chorego synka.

Z drugiej strony zmagania John'a, przyrodniego brata Sama, zmagania z samym sobą, zmagania z poczuciem winy i poczuciem straty (śmierc ojca). Podróż w poszukiwaniu głebszego sensu i ... czegoś jeszcze.

I...

Dyskusje

• Obyczajowe
  • Może przeczytam
  • Czekają na przeczytanie
  • Posiadam nieczytana
  • Posiadam od dawna
  • W/S Wymienię/Sprzedam W/S

Dodaj cytat z książki Dziecko lodu