Nadzieja w beznadziei

Nadieżda Mandelsztam Wydawnictwo: Wiedza i Życie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wospominanija
biografia, autobiografia, pamiętnik
1997-01-01
Andrzej Drawicz
poeci zesłania ZSRR polityka pamiętnik

Do przeczytanie tej książki zachęciła mnie piosenka Jacka Kaczmarskiego "Zmartwychwstanie Mandelsztama". Historia poety przedstawiona w tej pieśni zainspirowała mnie.
Nadieżda Mandelsztam, żona Osipa Mandelsztama, przedstawia w swej książce historię zesłania i śmierci poety za wiersz, który napisał, a który nie był dobrze odebrany przez Stalina.
Nie znam twórczości...

Najbardziej optymistyczna książka jaką czytałem. Pokazuje piękno zwykłego szarego życia.-Mimo tragicznych okoliczności.

Ciągłe prześladowania sprawiają, że perspektywa zamilknięcia Mandelsztama jako poety i człowieka staje się coraz bardziej realna a jedynym sposobem przechowania i zachowania jego twórczości, co staje się misją życia Nadieżdy, jest nauczenie się jej na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Wspomnienia
  • Literatura rosyjska
  • Do kupienia
  • Chcę w prezencie
  • Literatura rosyjska
  • Rosja

Dodaj cytat z książki Nadzieja w beznadziei