Totem i tabu

Sigmund Freud Wydawnictwo: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Totem und Tabu
839006832X
Jerzy Prokopiuk, Marcin Poręba
psychoanaliza toteizm Australia
Totem und Tabu
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
839006832X
Jerzy Prokopiuk, Marcin Poręba
psychoanaliza toteizm Australia

Freud analizuje religię, skupiając się przede wszystkim na jej formie najwcześniejszej, tj. totemizmie. Mieszanka ciekawych spostrzeżeń i urojeń charakterystycznych dla tego autora. Jak najbardziej można przeczytać, ale raczej nie brać na poważnie.

Zygmunt w najlepszej formie. Ciekawa próba wytłumaczenia początków wspólnoty w naszym gatunku człowieka myślącego. Co łączy nas u podstaw naszego Ja, jak zaczęła ewoluować zbiorowość ludzka, wokół jakich wartości skupiał się pierwszy człowiek zanim kolejne pokolenia utrwaliły znaną nam dzisiaj hierarchie wartości? Na te i inne pytania człowiek stara się znaleźć odpowiedź od...

Dyskusje

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Naukowe
  • Filozofia
  • Nauki społeczne
  • Studia
  • In English

Dodaj cytat z książki Totem i tabu