Tak daleko do nieba

Richard Bradford Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Klub Interesującej Książki klasyka
So Far from Heaven
Tomasz Mirkowicz
Państwowy Instytut Wydawniczy
powieść amerykańska - 20w.
So Far from Heaven
klasyka
Tomasz Mirkowicz
Klub Interesującej Książki
powieść amerykańska - 20w.

Czuję w zębach pył nowomeksykańskiej ziemi, oczy łzawią od czerwonego piachu, który wdziera się wszędzie. Bóg zapomniał chyba o tej części Stanów, tam bieda aż piszczy, a posiadana przez rancherów ziemia jest trudną partnerką w zbijaniu forutny. Ale są tam tacy, którzy kochają ten pył, ten skwar, ten dziki pejzaż.

Ta powieść to przede wszytskim historia ludzi, których los...

"Tak daleko do nieba" jest średnią książką, zasługującą na 4 lub 5 gwiazdek, ale mimo wszystko po tylu latach od jej przeczytania dość dobrze pamiętam poszczególne postaci (choć nie z imienia) jak i całą fabułę, która była mimo wszystko nie najgorsza.

Książka o tym, że wszystko jest możliwe. Wszystko może się w życiu zmienić na lepsze, nawet jeśli zaczyna sie od upadku. Choć, czym jest upadek? Czy czasem aby nie jest po prostu zachowaniem człowieczeństwa? Niezwykle pogodna historia o ludziach, uczuciach i dokonywanych wyborach. Bardzo smaczne.

Mam w domu półkę z książkami nieznanych mi autorów i lubię czasami po coś tam sięgnąć. To jedna z takich książek, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Mamy tu trochę polityki, trochę miłości, a pomiędzy sporo wiadomości o stosunkach panujących w Teksasie i Nowym Meksyku. Wiele tu narosłych przez lata pretensji Amerykanów "drugiej kategorii" o hiszpańskich korzeniach. Ale...

• KIK
  • Klub Interesującej Książki
  • Belterystyka
  • 2013
  • Literatura amerykańska
  • Literatura współczesna
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Tak daleko do nieba