Dzieje sprawy Katynia

Versus
historia historia Polski II wojna światowa stalinizm Katyń PRL zbrodnia
historia
historia historia Polski II wojna światowa stalinizm Katyń PRL zbrodnia

„Zbrodnia Katyńska” - pod tym określeniem kryje się cały szereg mordów polskich obywateli uprowadzonych wgłąb Związku Radzieckiego i zgładzonych w rzeźnicki sposób przez NKWD. Skala tego bestialstwa – śmierć 21 768 jeńców, jest bez precedensu we współczesnej historii. Tragizm tego wydarzenia potęgował fakt, że nikt z wolnego świata nie chciał go dostrzec. Zbrodniarze nawet...

Ile gwiazdek przyznać takiej książce ? Te wszystkie są za to, że była wtedy, że wreszcie oficjalnie można było (wcześniej tylko w drugim obiegu)przeczytać. Wydana w 200 tys. egz. miała szanse dotrzeć do szerokiego grona czytelników. Nie wyjaśniała wszystkiego, to jasne, ale też dopiero niedawno ujawniono wiele oryginałów dokumentów, o których wiedziano, że są a nie można...

Na półkach: , , , ,

Należy pamiętać,że ojciec Łojka- Leopold Łojek -również został zamordowany w Katyniu.

Troszkę się od chwili napisania książki wyjaśniło,wiadomo gdzie leżą pomordowani z Ostaszkowa i Starobielska(Charków,Twer)

Łojek nie porusza(prawdobodobnie nic o tym nie wiedział) ,że Niemcy a w zasadzie Gestapo doskonale wiedziało od razu co...

Mocna, dobitna - szacunek dla autora. Bardzo sugestywna czarna okładka na końcu. Gdy skończyłem oglądać zdjęcia dłuższy czas wpatrywałem się właśnie w czarne tło. Warto przeczytać, zapamiętać najważniejsze fakty.

Dosyć dobra pozycja pod względem historycznym - na pewno nie nadaje się do poduszki. Lapidarna, zawierająca najważniejsze fakty bez zbędnego rozpisywania się. Dodatkowy plus za zdjęcia na końcu.

• Historia
  • 2014