Przełęcz śmierci

1994-01-01
83-7082-673-3
Jacek Grabowski
koszmar thriller

Dobry, stary Koontz. Troche paranormalnie, trocje mistycznie. Fabula trzyma sie kupy, zakonczenie mogloby byc ciut lepsze.
Ten autor pisal i pisze ciagle w tym samym stylu, co bardzo sie chwali.

Ten autor pisal i pisze ciagle w tym samym stylu, co bardzo sie chwali.

Świetny, nietypowy thriller z wątkiem satanistycznym. Kompletnie nie spodziewałam się, że ta historia aż tak mnie wciągnie, ponieważ z Koontzem bywa różnie. Tu według mnie wspiął się na wyżyny swoich możliwości. Od samego początku lektura okazała się zadziwiająco szybka i płynna. Interesujący motyw główny, barwne postaci i duża dawka napięcia na sam koniec sprawiły, że będę miło wspominać ten tytuł. Poza wątkiem satanizmu, autor poruszył kwestię śmierci klinicznej. Najbardziej jednak zwróciłam uwagę na ciekawe ukazanie problemu adopcji. Mimo, że nie wdawał się w szczegóły to z dużą autentycznością ukazał emocje adoptowanego dziecka, ze wszystkimi jego nadziejami i obawami. Naprawdę polecam ten tytuł. Wśród dorobku autora zdecydowanie się wyróżnia i poza dużą dawką rozrywki, można w nim odnaleźć nieco głębsze myśli.

Odswierzona po 25 latach.....Tandeta,zla.....fascynacja demonami pana Koontza jest chora

No niestety ta książka dla mnie jest tylko dobra . Dość ciekawa fabuła , która trochę została przytępiona zbyt nudnymi , zawiłymi wydłużeniami treści . Przez całą powieść toczy się pojedynek dwóch bohaterów na wizję . Niestety końcówka jak dla mnie banalna i dziwna . Mam wrażenie , że Koontzowi zabrakło pomysłu na finał .

Bardzo dobra książka. Jedna z moim ulubionych. Fajnie się czytało.

Bardzo dobra książka. Jedna z moim ulubionych. Fajnie się czytało.

Kolejna doskonała książka Koontza. Dwóch bohaterów o całkowicie przeciwnej psychice - typowa walka dobra ze złem, ale nie tylko. Doskonale się czyta, wciąga czytelnika całkowicie. Na minus - mało pomysłowe i z grubsza przewidywalne zakończenie.

Najlepsza książka jaką do tej pory czytałam!!! Szczegółowo opisane psychopatyczne myśli/urojenia młodego człowieka, dzięki czemu czytelnik może zrozumieć postępowanie złego bohatera oraz wniknąć w Jego chory umysł. Nie brak krwawych akcentów, zaskakujących zwrotów akcji. Książkę czytałam już kilka razy i wciąż wywołuje u mnie takie same dreszcze emocji.

Ciekawa książka opisująca kontrastujących do siebie mężczyzn, którzy w jakiś sposób są ze sobą złączeni. Choć powieść w pewnych momentach nudzi, potrafi również spowodować, ze nie odejdziemy od niej przez parę rozdziałów. Mi osobiście podobały się najbardziej momenty z Vassago i opis jego myśli oraz poczynań.

Jeremy zdecydowanie był najlepiej zarysowaną postacią w całej książce. Szkoda, że Koontz w całym sześcioakapitowym zakończeniu nie znalazł dla niego więcej miejsca.

Syn lekarza specjalizującego się w reanimacji - seryjnym mordercą.
Powrót ze świata umarłych z niezwykłą zdolnością - widzenie tego co Vassago. Hatch jest przerażony, boi się o swoją rodzinę. Więc kiedy Vassago zagraża jego żonie i córce rusza im na pomoc.

Akcja, ciekawa fabuła i tajemnice - kim jest Vassago, dlaczego morduje.

Koontz trzyma poziom:)

Syn lekarza specjalizującego się w reanimacji - seryjnym mordercą.

Akcja, ciekawa fabuła i tajemnice - kim jest Vassago, dlaczego morduje.

Koontz trzyma poziom:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dean Koontz
  • Przeczytane dawno temu