Azyl

2000-09-15
1998-03-03
83-7120-738-7
Tadeusz Chawziuk
szpital psychiatryczny przestepcy destrukcja miłość

Przygnębiającą i duszną atmosferę "Azylu" czułam jeszcze długo po tym jak skończyłam go czytać. Jeśli szukacie dobrej książki o toksycznej miłości, to właśnie znaleźliście.

Historia poruszająca, emocjonalna i pełna napięcia. Chociaż początkowo nie porywa to z czasem wciąga bez reszty. Autor bardzo dobrze odzwierciedlił zakazaną miłość i ukazał jak osoba zaślepiona miłością potrafi dla niej oddać całe życie. Nawet własne dziecko nie jest ważne przy tak, wydaje się, silnym uczuciu. Czy rzeczywiście mąż aż tak zaniedbywał Stellę, że ta szukała miłości w ramionach innego mężczyzny?
Jest to historia pouczająca i ponadczasowa. Przypadki zauroczenia drugą osobą dla której zostawia się całe życie włącznie z bliskimi były, są i będą. Myślę, że każdy powinien przeczytać tą książkę. Może ona pomóc wielu osobom uniknąć błędów za które mogą bardzo cierpieć. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Niejednoznaczna - trochę romans, trochę thriller, może najbardziej dramat. Psychopata i niewinna żonka lekarza? Zakochany wariat i egoistyczna nimfomanka, niemająca szacunku ani litości dla męża i dziecka? A może po prostu warci siebie nawzajem przebiegli socjopaci? A jako smaczek sceneria wiktoriańskiego psychiatryka i podstarzały psychiatra zakochany... no właśnie, w którym z nich?

Książkę tą znam pod tytułem "Obłąkani" z fantastyczną okładką. Opowiada ona o historię destrukcyjnej miłości żony dyrektora szpitala psychiatrycznego do jednego z pacjentów.Miłość lubiąca adrenalinę ,chora,doprowadzająca do tragedii. Magnetyczna , wciągająca .Polecam.

"Asylum" to jeden z moich ukochanych filmów zarówno pod względem fabularnym jak i aktorskim:) Zwykle tak nie robię, ale tym razem bardzo chciałam przekonać się, jak przedstawił tę historię autor. Można powiedzieć, że to opowieść o dwójce więźniów. Ona, Stella – jest uwięziona we własnym małżeństwie, on, Edgar – w szpitalu psychiatrycznym. Oboje chcą być wolni, tylko czy inni im na tę wolność pozwolą?
To rzecz o fizycznej fascynacji, manipulacji i niszczącej zazdrości, ale także o miłości – destrukcyjnej, obsesyjnej, niemożliwej – ale miłości. Narratorem jest jeden z lekarzy szpitala i o dziwo wcale nie będzie on człowiekiem obiektywnym. Autor świetnie nakreślił swoich bohaterów pod względem psychologicznym. To mroczna, intensywna i trzymająca w napięciu proza, która na długo zostaje z czytelnikiem! Szczerze polecam!

Moja ocena: 6/6 lub 10/10 i do ulubionych:)

Książka bardzo wciągająca.Pokazuje jak można się zatracić w swojej erotyczności.Do tego stopnia że nawet własne dziecko nie jest już ważne.

Fantastyczna książka.Polecam

Fantastyczna książka.Polecam