Moje drzewko pomarańczowe

Okładka książki Moje drzewko pomarańczowe
José Mauro de Vasconcelos Wydawnictwo: Muza Cykl: Zézé (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Zézé (tom 1)
O Meu pe de Laranja Lima
Muza
2008-02-06
1976-01-01
Teresa Tomczyńska
Brazylia pomarańcze chłopiec bieda młodość literatura brazylijska

więcej Więcej

Przeczytałam „Moje drzewko pomarańczowe” już dobrych kilka lat temu, jednak do tej pory o niej pamiętaj i do niej wracam w pamięci. Przepiękna książka

Historia o małym, 5 letnim chłopcu Zeze, któremu przyszło żyć w bardzo biednej wielodzietnej rodzinie, który nigdy nie dostał prezentu na gwiazdkę. Jest mądrym, wrażliwym, czułym i bardzo samotnym dzieckiem. Doświadcza wielkiego cierpienia, gdyż spotyka się z niezrozumieniem przez bliskich i nie jest kochany.
Czasem jest małym psotnikiem, lubi robić różne kawały a...

Absolutnie przepiękne!

Tę książkę nie wystarczy tylko przeczytać, trzeba się nią delektować. Poczuć tak jak poezję. Każdy znajdzie dla siebie jakąś nutę w sercu. Lektura obowiązkowa .

Recenzja książki pt. "Moje drzewko pomarańczowe" autor: Jose Mauro de Vasconcelos
cyt. "Czegoś mi brakowało. Czegoś ważnego, co by sprawiło, że znów byłbym taki sam jak dawniej i może znów uwierzyłbym w ludzi, i w ich dobroć". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Moje drzewko pomarańczowe" to niezwykle poruszająca historia, która skierowana jest do dzieci i...

Piękna, poruszająca historia 5 letniego samotnego chłopca. Smutna, prawdziwa, przerażająca.
Polecam.

Dla mnie kultowa, wzruszajaca książka. Polecam, bo warto!

Piękna wzruszająca opowieść o biednym chłopcu, który chciał mieć tylko przyjaciela... bardzo poruszające zakończenie.

Być może moja ocena jest warunkowana moimi własnymi emocjami ,które wzbudziła we mnie książka. Jeżeli marzysz o lekturze ,która cię wzruszy to książka jest dla ciebie idealna...

Cytując klasyka, z którym zgadzam się w pełni i dzięki któremu ( której) sięgnęłam po tę cudowną, króciutką opowieść:
„Jedna z najpiękniejszych książek, jaką miałam zaszczyt przeczytać”.

Miałam zaszczyt poznać książkę, autora, małego Zeze i jego pomarańczowe drzewko.
Łzy kapały, gula w gardle rosła, serce ze smutku pękało.

Nie da się nie pokochać Zeze, sprytnego...

2 437
    2 143