Lwów - Donbas 1945

Epoka
historia historia Polski II wojna światowa Lwów obozy pracy wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
historia historia Polski II wojna światowa Lwów obozy pracy wspomnienia

Maria Kuczyńska opowiada własną historie z początku roku 1945. Po zajęciu Lwowa przez armię radziecka zaczęto szukać wrogów ludu i tych którzy mieli coś wspólnego z Armia Krajowa. Kuczyńska jak i reszta inteligencji zostali obciążeni zeznaniami jednego z nich - Adama Ostrowskiego. Skazani zostali przewiezieni do obozu pracy znajdującego się w Donbasie. Maria bardzo...

• Historia
  • Przeczytane w 2013