Nieznany portret Krakowa

Cracoviana historia fotografia architektura
sztuka
978-83-7505-550-4
Cracoviana historia fotografia architektura

Jeśli wolicie wartość intelektualną od techniki prowadzenia narracji - bierzcie i jedzcie. Bo i warto znaleźć miejsca, które nie istnieją - pusty (!) plac wokół Okrąglaka, zupełnie inny układ zakola Wisły, teren wokół Bagateli, który nie przeszedł żadnych zmian architektonicznych od sprzed wojny a nie ma nic wspólnego z fotką pięknego oficera przechodzącego z Plant za...

Można znaleźć w niej kilka błędów merytorycznych, ale nie psują one ogólnego obrazu tej książki. Tworzą go fotografie z miejsc, w których bywa się codziennie, ale jednak trudno je wszystkie rozpoznać.

• Cracoviana
  • Architektura i urbanistyka