Namiętność Sukuba

Okładka książki Namiętność Sukuba Richelle Mead
Okładka książki Namiętność Sukuba
Richelle Mead Wydawnictwo: Amber Cykl: Georgina Kincaid (tom 4) fantasy, science fiction
Georgina Kincaid (tom 4)
Succubus Heat
Amber
2010-10-05
2010-10-05
2009-05-26
sukub Georigina Kincaid fantasy

Książka nie odstaje od poprzednich tomów - nadal wiele się dzieje i nadal klimat jest trochę słodko-gorzki czy chwilami melancholijny. Jest na tyle dobrze napisana, że chociaż czytałem ją po raz drugi, to wciąż mnie wciągnęła. Teraz, kiedy wiem, jak zakończy się cała seria, wyłapują dużo więcej podpowiedzi autorki dokąd to wszystko zmierza.

Książka łatwa w odbiorze i nie męcząca. Może nie trafić w gusta wszystkich, ale ja polecam.

Książka łatwa w odbiorze i nie...

Recenzja jak poprzednie

Recenzja jak poprzednie

Im dłużej czytam tę serię tym bardziej wyłapuje rozważania na temat ludzkich wyborów między dobrem a złem.

Ta część bardzo mi się podobała. Dużo niespodziewanych zwrotów akcji i dość ciekawe zakończenie nawet mogę powiedzieć że lekko zaskakujące. W tym tomie naprawdę nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi a w poprzednich częściach dość szybko można się było tego domyślić. Już zabieram się za kolejny Tom.

To już czwarta odsłona przygód Georginy, i można by się spodziewać, że autorka wykończyła już swoje pomysły, ale jakże mylne by to było stwierdzenie. Książka utrzymuje klimat, nadal jest na wysokim poziomie, pełna szybkich akcji, nieoczekiwanych zwrotów. Przy której można płakać, złościć i się uśmiechać. Jak najbardzisj warto!

Ciekawa historia o kobiecie, która musi pokonać przeciwności, by odzyskać swoją nieśmiertelną normalność. Złamane serce i brak zdolności, które miała przez setki lat nie ułatwiają jej tego. Świetna, wciągająca książka, uwodząca pod wpływem emocji.

Nadal książka łatwa i przyjemna, ale już nieco przewidywalna.

Nadal książka łatwa i przyjemna, ale już nieco przewidywalna.

Książka "Namiętność Sukuba" autorstwa Richelle Mead to 4 tom z cyklu Georgina Kincaid, powiadający historie sukuba. Miałam bardzo długą przerwę od przygód Georgini, dla mnie plusem jest że autorka w każdym tomie tłumaczy na tyle postacie że moja kilkuletnia przerwa mi nie przeszkodziło odnalezieniu się w książce i szybko sobie przypomniałam kto był kim. Nie jest to książka dla osoby dorosłej wysokich lotów, mająca głębie nie jest to minus ponieważ bardziej przypisała bym to do fajnych historii, gdzie szybko i miło się czyta i to jest plus. Książka bardziej opiera się na życiu prywatnym naszego sukuba niż akcji która się toczy. Polecam tą książke.

Sukubi cykl przeczytałam z przyjemnością. Wartka akcja, interesująco nakreśleni bohaterzy, ponadczasowa miłość - a wszystko to osadzone we współczesnym świecie... tyle, że tym za zasłoną. W świecie aniołów i demonów, gdzie nieustannie trwa walka o ludzkie dusze.
Od trzeciego tomu cyklu narastało we mnie coraz silniejsze przekonanie, że pewne rozwiązania, pewne wątki ba, nawet zdania są mi skądś znajome. Wreszcie to sobie uświadomiłam te książki są bardzo podobne do cyklu Katarzyny Bereniki Miszczuk o diablicy Wiktorii. Sprawdziłam Richelle Mead - napisała swoją serię wcześniej.

Namiętność sukuba, Cienie sukuba - Richelle Mead

Richelle Mead to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, amerykańskich pisarek gatunku urban fantasy. Jest twórczynią serii Akademia Wampirów (której pierwszy tom o takiej samej nazwie został przeniesiony na wielki ekran w 2014 roku),Córka burzy, Kroniki Krwi- (łączących się z AW) oraz Georgina Kincaid. Georgina Kincaid to sześciotomowy cykl poświęcony historii sukuba z Seattle- Georginy Kincaid. Sukub to demon, który może przybrać dowolną formę. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby są uwodzicielskie i mordercze.

Recenzja bez spoilerów!

Wyobraź sobie, że jesteś szczęśliwy. Masz wszystko, czego pragniesz. I nagle to tracisz. Przez jeden błąd, który w ogóle nie powinien mieć miejsca, ale z jakiegoś powodu uległeś cichemu głosikowi w tle głowy. Przez to, twoja ukochana osoba chce popełnić samobójstwo. A ty, jako że kochasz ją bezgranicznie, wolisz aby zapomniała swej miłości do twojej osoby, wspomnieć związanych z tobą, niż straciła życie. Ty w zamian za to masz oddać duszę Piekłu. Robisz to bez narzekania, ponieważ utwierdzasz się w przekonaniu, iż ten czyn będzie karą, zadośćuczynieniem bliskiej ci osobie. Sprawa jest prosta. Oddajesz duszę a powiernicy piekła oferują życie wieczne, możliwość zmiany ciała oraz obietnicę, że twoi znajomi, rodzina i bliscy z poprzedniego, śmiertelnego istnienia zapomną cię na zawsze.

I nagle po kilku tysiącach lat od tamtego momentu poznajesz mężczyznę.
I wtem zdajesz sobie sprawę, że zakochać się może nawet sukub.

Każdy kto sięgnął po jakąkolwiek, powtarzam jakąkolwiek książkę Richelle Mead wie i zdaje sobie sprawę, że oczarowała go językiem utworu. Okrutną prawdą jest, iż czego by nie napisała, nawet najgłupszą powiastkę, to zawsze będzie ona świetną historią. Pisarka ta posiada niezwykły dar przekazywania uczuć, opisywania emocji, analizowania charakterów postaci. Jej teksty są skierowane prosto do czytelnika. Słowa pisane są owiane tajemnicą i czyta się je wszystkie z zapartym tchem. Gdyby pisarze tworzyli książki tak, jak robi to Richelle Mead, nie byłoby książek NIEidealnych.

Recenzując Namiętność sukuba i Cienie sukuba trzeba zwrócić uwagę na to, z jaką historią mamy do czynienia. Autorka sięgnęła do starych źródeł o demonologii, aby stworzyć niepowtarzalną historię. Sukub pojawiał się już w czasach biblijnych. Fabuła obydwóch dzieł jest ciekawa, porywająca oraz zaskakująca. W każdej z części dzieje się coś nowego, coś niecodziennego. Na wielki plus zasługuje to, jak umiejętnie pani Mead podzieliła historię Georginy. Narratorka wraca do swych wspomnień, przeżyć i tłumaczy co się działo w poprzednich tomach, dzięki czemu nawet nie pamiętając wydarzeń z wcześniejszych części możesz śmiało czytać kolejne.

Ile razy narzekałeś na płaczące i litujące się nad sobą bohaterki? Pragnę ci uświadomić, iż postać jaką jest Georgina zasługuje na medal. Dziewczyna pcha się gdzie lezie żeby tylko znaleźć się w centrum kłopotów, przy czym nie denerwuje litrami wypłakanych łez i tonami mokrych chusteczek. Nasz uroczy sukub doskonale wie jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, posługując się swoimi mocami potrafi uporać się z każdym problemem.

Warto wspomnieć o klimacie obydwóch dzieł, które zasługują na gromkie brawa! Cały cykl o przygodach czarującej posłanki piekła to wybuchowa mieszanka pozaziemskich mocy, starożytnych demonów, nierealnej miłości, dążenia do realizacji marzeń. Mogę stwierdzić, iż to lektura o przyziemnych problemach nieprzyziemnych bohaterów. Autorka opowiada o wszystkim z lekkością przez co Namiętność sukuba i Cienie sukuba wydają się być pewnym rodzajem komedii romantycznej obsadzonej w fantastycznym świecie.

Reasumując, jeśli nie boisz się zatopić w w tej nierealnej historii, aby móc uciec od codzienności, zakochać w kunszcie pisarskim owej autorki, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie, opowieści o problemach piekielnej istoty, lekkości i poczucia humoru to z pewnością mogę polecić ci Namiętność sukuba i Cienie sukuba. Te dzieła to słodko-gorzka historia o poszukiwaniu samego siebie i o odróżnianiu zła od dobra. Bo nie zawsze to co wydaje się być złe jest złe. Polecam nie tylko te książki, ale również wszystkie utwory tej znakomitej pisarki. Od dawna siedzi w moim sercu i nigdzie się stamtąd nie wybiera. Pozwól, aby i w twoim zagościła na dłużej.

Recenzja w ramach akcji "Dwa w jednym". Więcej na mobscene69.blogspot.com

Namiętność sukuba, Cienie sukuba - Richelle Mead