Adopcja i przywiązanie. Praktyczny poradnik dla rodziców

Okładka książki Adopcja i przywiązanie. Praktyczny poradnik dla rodziców Deborah Gray
Okładka książki Adopcja i przywiązanie. Praktyczny poradnik dla rodziców
Deborah Gray Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2010-09-14
2010-09-14
2002-05-01
978-83-7489-120-2
Marta Lipińska
adopcja teoria przywiązania zaburzenia przywiązania przywiązanie

Okładka książki Sposób na trudne dziecko. Niezbędnik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula
Sposób na trud... Artur Kołakowski, A...
Okładka książki Droga do bliskości. Prawda, szacunek i trwała miłość w związku Lawrence S. Freundlich, Pia Mellody
Droga do blisk... Lawrence S. Freundl...
Okładka książki Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie Roger Davis, Luis Escovar, Sarah Meagher, Carrie Millon, Theodore Millon
Zaburzenia oso... Roger Davis, Luis E...
Okładka książki Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka. Od noworodka do 6 roku życia Jagoda Cieszyńska, Marta Korendo
Wczesna interw... Jagoda Cieszyńska,&...

Książkę czytałam dwukrotnie - tuż przed i rok po adopcji dzieci. Za każdym razem wyciągnęłam z niej inne, wartościowe rzeczy.

To powinna być lektura obowiązkowa, z której pracownicy OA robią kartkówki. Nie jest lekka i przyjemna. Nie można jej przeczytać jednym ciągiem. Nie wywołuje w nas pozytywnych uczuć. Chwilami bywa przerażająca. Ale jest ważna i warta przeczytania!

Ciężka lektura, którą czyta się jak podręcznik. Autorka prezentuje wiele informacji, które mnie mocno zadziwiły. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak ciężkie musi być życie rodziców adopcyjnych. Minusem jest to, że sporo opisywanych problemów dotyczy adopcji zagranicznych, które raczej nie są u nas zbyt popularne.

Solidnie napisana książka. Autorem jest praktyk - specjalista pracująca z dziećmi adoptowanymi. W moim odczuciu przedstawia wiele rozwojowych zagadnień o których powinien wiedzieć każdy rodzic. Nieoceniona przy przygotowaniu do adopcji dziecka i do zrozumieniu tego, co przeszło.

Jeżeli postrzegasz adopcję tylko jako "ratowanie dzieci przed domem dziecka" przeczytaj tę książkę. Zrozumiesz skąd biorą się opowieści o tych "strasznych dzieciakach" i dlaczego takie historie w ogóle mają miejsce.

Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica adopcyjnego i osoby zainteresowanej tematem.

• Psychoterapia i psychologia
  • Psychologia
  • Przeczytane w 2014
  • Dziecko i rodzina

Dodaj cytat z książki Adopcja i przywiązanie. Praktyczny poradnik dla rodziców