Wspomnienia kaprala z września 1939

Franciszek Kłaput Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
83-08-00953-0
Wydawnictwo Literackie
historia historia Polski II wojna światowa wrzesień 1939 wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-08-00953-0
historia historia Polski II wojna światowa wrzesień 1939 wspomnienia

Wspomnienia żołnierza kampanii polskiej 1939 roku, Franciszka Kłaputa, to sugestywna podróż, w którą autor zabiera nas do najsmutniejszego września w polskiej historii.

Wrzesień 1939 widziany oczyma prostego żołnierza-patrioty to ciągły marsz w niepewności, głodzie, chaosie, znaczony frontowymi plotkami i ostateczną klęską. Życie codzienne polskich żołnierzy w walkach z...

Ciekawy opis pierwszego miesiaca wojny. W ksiazce ukazany jest straszny chaos jaki panowal w polskiej armii po ataku 3 rzeszy. Wiele fragmentow wskazuje na zamiłowanie do obozu socjalistycznego tytułowego kaprala.... Marzył o interwencji naszych przyjaciół ze wschodu... No i sie doczekał hehe

Całkiem niezła książka, spojrzenia na kampanię wrześniową z perspektywy zwykłego żołnierza. Ciekawie i barwnie napisana. Naprawdę polecam

• Historia
  • Plany biblioteczne