Śmierć Doktora Wyspy

Gene Wolfe Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantastyka, fantasy, science fiction
The Death of Doctor Island
fantastyka, fantasy, science fiction
Jolanta Kozak, Lech Jęczmyk, Arkadiusz Nakoniecznik
Nowa Fantastyka [Seria książek]
science fiction zbiór opowiadań

Zbiór wyjątkowych opowiadań, które na pewno nie znikną z pamięci od razu po przeczytaniu.
Jednak mam zawsze problem z ocenianiem książek tego autora. Światy wykreowane przez Wolfe'a są wyjątkowe, niebanalne i sugestywne, ale również często odpychające.
Wolfe pisze dopracowanym językiem i widać że wszystko jest głęboko przemyślane, zarówno bohaterowie jak i fabuła, tyle że...

Tak się robi fantastykę.

• Fantastyka