Dopóki świat się kręci

Okładka książki Dopóki świat się kręci Susanne Goodwin
Okładka książki Dopóki świat się kręci
Susanne Goodwin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura obyczajowa, romans
Biblioteczka pod Różą
While the Music Lasts
Prószyński i S-ka
1994-04-08
1994-04-08
Zofia Kierszys
miłość romans Londyn

Na półkach: , , , , , , ,

Urzekająca,piękna,mądra i wspaniała książka,zachwycona nią jestem!:)
Czyta się przyjemnie,fajnie.Poruszający,dobry romans.

Urzekająca,piękna,mądra i wspaniała książka,zachwycona nią jestem!:)
Czyta się przyjemnie,fajnie.Poruszający,dobry romans.

Lubię takie historie. Nawet bardzo lubię.
Szczególnie teraz, kiedy autorzy prześcigają się w coraz to bardziej oryginalnych pomysłach, kiedy czytelnik ma być non stop zaskakiwany, a akcja pędzi w zawrotnym tempie. I nie przeczę, że tak też lubię ;)
Tutaj jest jednak inaczej. I bardzo dobrze.
Fabuła toczy się nieśpiesznie, a cała historia jest po prostu opowiedziana, bez zbędnych efektów specjalnych.
Prostota stylu autorki, to jednocześnie jej siła. To słowa są tutaj ważne. I ludzie, którzy się spośród tych słów wynurzają.
Ich historia. Ich szczęścia, smutki, sukcesy, dramaty.
Urzekł mnie klimat Anglii lat 30-tych.
Urzekły mnie siostry Bryant.
Nawet pomimo tego, że nie wszystkie dały się lubić. Niewątpliwie zostały jednak odmalowane przez autorkę starannie i każda z nich jest na swój sposób fascynująca: poważna i nieśmiała Viv, zasadnicza i zaradna Claire, egoistyczna i frywolna Julie oraz najmłodsza Isobel - nadwrażliwa, uzdolniona artystycznie dusza.

Polecam każdemu, kto lubi proste, ale i klimatyczne historie, które sączą się powoli pod skórę i zostają tam na długo.

Szkoda, że tylko jedna książka pani Goodwin została u nas wydana. Z chęcią zapoznałabym się z innymi tytułami autorki.

Lubię takie historie. Nawet bardzo lubię.
Tutaj jest jednak inaczej. I bardzo dobrze.

Lata 30-te XX wieku, Londyn, to czasoprzestrzeń, w której toczy się akcja powieści "Dopóki świat się kręci". Bohaterkami powieści są cztery siostry, które chociaż wychowane w jednym domu, posiadają różne charaktery. Często się kłócą, nie do końca akceptują tryb życia, jaki prowadzą pozostałe siostry, ale w trudnych chwilach jednoczą się i stoją za sobą murem. W powieści ścierają się ze sobą tradycja i nowoczesność: z jednej strony wychowanie bardzo religijne, a z drugiej strony rozluźnienie obyczajów, a nawet rozwiązłość. Z jednej strony bogactwo i życie ponad stan, a z drugiej krach na Wall Street i nędza obywateli angielskich, którzy inwestowali swoje pieniądze na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Dzięki małżeństwu Viv, jednej z sióstr, z Carlosem, który był Hiszpanem, dowiadujemy się, jakie role w społeczeństwie hiszpańskim przypisywano mężczyznom, a jakie kobietom.

Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Warto ją przeczytać dla samej atmosfery, jak panowała w latach 30-tych XX wieku.

• Romans
  • BIBLIOTECZKA POD RÓŻĄ
  • F/audiobook
  • Wyciskacze łez
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Dopóki świat się kręci