Refleksje nad życiem po życiu

Raymond A. Moody Wydawnictwo: Limbus popularnonaukowa
popularnonaukowa
83-85475-04-4
Marian Młynarczyk
śmierć umieranie życie po życiu

Co prawda "Życie po życiu" czytałam dawno temu, ale uważam, że "Refleksje..." zupełnie nic nowego nie wnoszą. Może poza opisem metodologii badań. Tak naprawdę, ta publikacja mogłaby być dodatkowym rozdziałem pierwszej części. Jako samodzielna książka nie zdaje według mnie egzaminu.

Jakkolwiek w poprzedniej książce Moodiego było widać jeszcze jakieś ślady obiektywizmu, tutaj prześwieca się tylko ślepa wiara autora. Zdaje się, że w "r
Refleksjach..." jedyną refleksją jest to, że na wszystko odpowiedzią jest biblia. Czytać nie warto.

Ciąg dalszy książki "Życie po życiu". Warto przeczytać, ale mnie bardziej podobała się pierwsza część.

Refleksje nad życiem po życiu (1977)

Lektura kompletnie niesatysfakcjonująca. Książeczkę podzielono na rozdziały, ale są one tak groteskowo krótkie, nierozbudowane, a zawarte w nich informacje tak skąpe... że wydawanie tego jako samodzielnej publikacji wydaje się kompletnym niedostosowaniem formy do oferowanych treści. Zwykłe przytoczenie obszerniejszych fragmentów z...

Książka jest kontynuacją słynnego "Życia po życiu". Jest ona formą uzupełnienia treści zawartych w poprzedniej pozycji autora. Zajmuje się w niej nowymi elementami zawartymi w relacjach z zaświatów, które nie zostały wymienione wcześniej oraz skupia się na temacie sądu pośmiertnego, samobójstwa a także reakcji duchowieństwa na tego typu zwierzenia. Przytacza również...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

fajna. Refleksje mega mocne.

Jako epilog do Życia po życiu ;)

"Czy istnieje zycie po smierci?" Chyba kazdy z nas zadal sobie kiedys w zyciu to pytanie. Przeraza nas fakt tego "nieznanego" co nas czeka u schylku zycia. Ludzie sa podzieleni na tych co wierza w istnienie zycia po smierci i tych co temu zaprzeczaja. Wiec jak to w koncu jest? Czy istnieje zycie po smierci? Czy mozna "wyjsc" ze swojego ciala i widziec wlasna smierc i to co...

Na moje szczęście "Refleksje..." miałam w książce od razu z samym "Życiem po życiu" więc przeczytałam je "za jednym zamachem". Same refleksje, również zmuszają do refleksji.

Ciąg dalszy słynnego "Życia po życiu". Relacje osób doświadczających doświadczeń z pogranicza śmierci.

Dyskusje

• Popularnonaukowe
  • 2018
  • 2012
  • Szeroko pojęta psychologia
  • Zgłębianie podświadomości
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Refleksje nad życiem po życiu