Z tasiemką na czołgi

Juliusz Kulesza Wydawnictwo: Czytelnik historia
Czytelnik
historia historia Polski II wojna światowa Warszawa Powstanie Warszawskie Starówka
historia
1979-01-01

Bardzo dobre wspomnienia z walk - głownie o gmach PWPW. Bogata galeria postaci i opis rzeczywistości powstańczej. Autor pracował w owym budynku lecz przed powstaniem do konspiracji nie należał. Dołączył do walk zresztą dopiero 2 sierpnia a początkowo był łącznikiem. Warte polecenia zainteresowanym Powstaniem Warszawskim.

• Powstanie warszawskie
  • II wojna światowa
  • Związane z II wojną światową (lub z historią ogólnie)
  • Powstanie Wspomnienia
  • Tło historyczne
  • Historia Polski i okolic

Dodaj cytat z książki Z tasiemką na czołgi