Świadek śmierci

Okładka książki Świadek śmierci J.D. Robb
Okładka książki Świadek śmierci
J.D. Robb Wydawnictwo: Da Capo Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 10)
Witness in Death
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
837153570X
Małgorzata Stefaniuk
dallas eve świadek śmierć

Spoiler....
Eve będąc na sztuce z Roarkiem w jego teatrze jest świadkiem zabójstwa, Delią zaczyna na poważnie umawiać się z McNabbem ciągle spotykając się z Charlesem Monroe, Trueheart zostaje zaangażowany w sprawę przez Eve i zostaje ranny w akcji

Spoiler....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię serię In Deth J.D. Robb. Tym razem też się nie zawiodłam. Książka wciąga od samego początku, gdy na scenie teatru podczas premiery przedstawienia ginie jeden z aktorów ugodzony nożem w serce. Porucznik Eve Dallas musi rozwikłać zagadkę morderstwa, którego była świadkiem, a podejrzanymi są aktorzy biorący udział w sztuce. Ofiara to mężczyzna niegodziwy, bez serca, bez skrupułów wykorzystujący kobiety, wiele osób go nienawidziło i życzyło mu śmierci. Czy Eve wpadnie na trop i wyśledzi mordercę nim ten uderzy po raz kolejny?
Świadek śmierci to dobry kryminał, w klasycznym stylu, którego akcja rozgrywa się w przyszłości. Czytelnik ma możliwość krok po kroku odkrywać tajemnice z życia podejrzanych i wytypować mordercę. Styl prosty, przystępny, co sprawia, że czyta się lekko i z przyjemnością. Do tego wplecione fragmenty z życia Eve i jej męża. A rozwiązanie zagadki satysfakcjonujące. Autorka potrafi sprytnie kluczyć i zwodzić czytelnika, tak by wywieść go w pole. A ja lubię tego typu kryminały. Serdecznie polecam.

POLECAM!!! Siadam, czytam, a co najważniejsze bardzo mi się podoba to co czytam :) Czego można chcieć więcej? Uwielbiam książki J.D.Robb :)

Muszę przyznać, że nie jestem żadnym tam fanem, czy znawcą kryminałów. To gatunek po który sięgam, kiedy potrzebuję wyciszenia po lekturze książki, czy cyklu, który szczególnie mnie poruszył. Cóż, jeśli patrzeć pod tym kątem, to książka spełniła swoje zadanie z nawiązką. Uspokoiła moje emocje do tego stopnia, że prawie mnie uśpiła.
Ze wszystkich dotychczas przeczytanych części "In Death" - ta jest zdecydowanie najsłabsza. Nudna i monotonna, nie wnosząca żadnych nowości, ani nie intrygująca kryminalną zagadką. Totalny przeciętniak bez wyrazu.
Można przeczytać, bo ostatecznie od tego się nie umrze, ale w przypadku, kiedy nie jest się zaprzysiężonym zwolennikiem tego typu prozy - może człowieka znużyć i znudzić kompletnie, zanim dotrze do słowa koniec. Mam nadzieję, że "Świadek śmierci" jest tylko "wypadkiem przy pracy" pani Nory i kolejne tomy okażą się jednak choć trochę bardziej intrygujące i zagadkowe

Ze wszystkich dotychczas przeczytanych...

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Kolejna świetna pozycja z cyklu In Death, od którego jestem uzależniona:)
P.s. Wątek Peabody i Mc Naba rozwija się bardzo interesująco...

Kolejna świetna pozycja z cyklu In Death, od którego jestem uzależniona:)
P.s. Wątek Peabody i Mc Naba rozwija się bardzo interesująco...

Mimo chaotycznego czytania spełniłam swój plan. Przeczytałam całą serię dostępną w Polsce. Gorąco polecam przeczytać. Dobrze jest mieć spis książek po kolei. Nora nadal pisze kolejne tomy, a mnie pozostaje czekać na polskie wydania i czytać. Seria ta jest bardzo ciekawa i pozwala na świetny relaks tym bardziej, że czyta się lekko.

Czytałam opinie, że Eve już się przejadła, że schematy są takie same, nie podpisuje się pod tym, dlaczego? Ja czytam tą serię tylko i wyłącznie dla bohaterów których absolutnie ubóstwiam i to wielka zaleta tej serii.
Polecam!

Polecam!

Już mi się przejadły przygody Eve

Już mi się przejadły przygody Eve

Bardzo lubię Norę Roberts, a w szczególności JD Robb i Eve Dallas-bohaterkę książki. Jak każda część ciekawie napisana i nieprzewidywalna. Choć nie zachwyciła mnie tak, jak inne części o Pani Detektyw (ta jest jedną z pierwszych) to z pewnością sięgnę do kolejnych.

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał