Dziedzictwo

Philippa Gregory Wydawnictwo: Książnica Cykl: Saga rodu Laceyów (tom 1) powieść historyczna
Wideacre
Hanna Milewska
Książnica
wiek XVIII feudalizm
Wideacre
Saga rodu Laceyów (tom 1)
powieść historyczna
2014-02-17
Hanna Milewska
wiek XVIII feudalizm

Nie lubię nisko oceniać książek. Zawsze wydaje mi się, że mogę nie zrozumieć zamysłu autora i szukam trochę "winy" w sobie. Są jednak książki, których nie sposób ocenić wyżej. Niestety ta jest jedną z nich...
Są tematy i sytuacje w życiu, które się zdarzają, ale niekoniecznie ma się ochotę czytać o nich w powieściach. Kobieta owładnięta rządzą dziedziczenia w połączeniu z...

Dawno żadna książka mnie tak nie zmęczyła. Pierwsza połowa nie do wytrzymania, obsesja seksualna, opisy, którym daleko do zmysłowości. Wątek kazirodczy, przy którym opadają ręce. Potem trochę lepiej, ale mam jakiś ogromny niesmak po przeczytaniu.

Książka wciągająca, uważam że warta przeczytania
Świetnie pokazuje do czego może się posunąć człowiek żeby osiągnąć cel, a przede wszystkim, że po przekroczeniu pewnej granicy nic już nie jest i nie będzie takie samo

Lubię książki w typie sagi rodzinnej. Tu było trochę z tego klimatu.

Nie powala na kolana, trzeba długo czytać. Mnie wciągnęła dopiero około 300. strony.

Wstęp
Philippa Gregory, brytyjska pisarka, której powieści "Cyklu Tudorowskiego" oraz "Cyklu Wojny Dwu Róż" odniosły wielki sukces, tym razem przenosi nas do XVIII – wiecznej Anglii, na ziemie należące do rodu Laceyów. Autorka znana z tworzenia barwnych i złożonych postaci kobiecych poznaje nas z Beatrice Lacey, urodzoną w majątku Wideacre, w hrabstwie Sussex.

„Każdy ma...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak dla mnie bardzo męcząca pozycja. Początek nawet obiecujący ale im dalej tym mniej. Kazirodzczy zwiazek, miłość do ziemi przedewszystkim. Niestety zawiodłam się.

Szokująca, nieprzewidywalna, wciągająca... Muszę przeczytać kolejne tomy bez dwóch zdań. Czego to człowiek nie zrobi, żeby osiągnąć swój cel...

Jestem zawiedziona, bohaterka Beatrice za wszelką cenę chce osiągnąć cel a celem jest rodzinna ziemia, która naszą bohaterkę popycha do popełniania najgorszych niegodziwości.

Uwielbiam opasłe tomiszcza. Książka wciąga od pierwszych stron, intrygi, różne charaktery bohaterów zaciekawiają już od samego początku. Wyobrażam sobie, że to dzięki takim właśnie kobietom świat nareszcie spojrzał inaczej na płeć piękną.
Niestety ostatnie 100 stron moim zdaniem jest napisane jakby na siłę. Opisy wewnętrznych rozterek są już nudne, powtarzają się, w którymś...

• Chcę w prezencie
  • Powieść historyczna