Kradzione róże

Anna Zgierun-Łacina Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Tylko dla dziewczyn literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
kradzione róże
literatura dziecięca
Tylko dla dziewczyn
kradzione róże

Książa bardzo ciekawa. Polecam wszystkim <3

Jaśmina- studentka medycyny wyjeżdża na wymarzone wakacje do Grecji. Tymczasem jej młodsza siostra Róża jak co roku wyrusza do Częstochowy. Po raz pierwszy nie towarzyszy jej nikt z rodziny. Tej pielgrzymki nigdy nie zapomni... Co zmieni w życiu Jaśminy wyjazd do Hellady? Czy można komuś poznanemu kilka dni wcześniej bezgranicznie uwierzyć? Jak mocna może być manipulacja? I...

Ogromnie doceniam takie projekty. Gdybym była nastolatką, bo właśnie do tej grupy jest skierowana ta książka oraz seria, bardzo cieszyłabym się z tego, że mogę ten tytuł przeczytać.
Mądra z przesłaniem, na czasie - warto ją podsunąć nastolatkowi.
Kibicowałam by Róża powróciła do domu cała i zdrowa, obserwowałam relację rodziny w obliczu takiej tragedii jak zaginięcie...

Wraz z jedną z bohaterek wybrałam się na pielgrzymkę do Częstochowy.
Wpasowuje się w ten czas sierpniowych wędrówek do Mateńki!
Słuchałam audiobooka zaciekawiona jakże aktualną historią.
Psychopatów dziś nie brakuję. Sama znam kilku,nawet rodzaju żeńskiego.
Książka ku przestrodze.Warto czytać,warto posłuchać bo lektorka z charyzmą czyta. Mnie się podobało!

Świetnie napisana książka. Bardzo dobra historia i znakomicie budowane napięcie, które steruje emocjami czytelnika utożsamiającego się z bohaterami. Powinni przeczytać i rodzice, i nastoletnie dzieci.

Zbyt wysoka ocena na portalu. Wysłuchana jako audiobook.
Niedostatki warsztatu u autorki. Opisuje spotkanie bohaterki z dręczycielem i kiedy ciekawy czekam co będzie dalej akcja przenosi się do Grecji i książka zamienia się w poradnik turystyczny. A bohaterka nie wiadomo co robi przez 2 miesiące.
Dłużyzny, ucieczki od tematu, niewiarygodności i najważniejsze :
BRAK LOGIKI....

Ach! Historia wakacyjna dwóch sióstr miała potencjał.
Wątek Jaśminy był mało ciekawy, natomiast Róży zaczął się bardzo dobrze, zainteresował mnie zwłaszcza tajemniczy Ariel. I muszę powiedzieć, że chciałam bardziej poznać tego mężczyznę. Niestety zawiodłam się. A zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło, dosłownie opadła mi szczęka. Zachowanie Róży tak nieprawdopodobne...tak...

Książka ciekawa, pięknie ukazuje siłę więzi rodzinnych, wzajemnego wsparcia i miłości. A perypetie sióstr - czas w życiu młodych dziewczyn gdzie kończy się naiwność i beztroska a zaczyna odpowiedzialne, dorosłe życie. Myślę, że taką książkę poleciłabym każdej nastolatce.

Postanowiłam odświeżyć sobie całą serię przed lekturą "Ostatnich wakacji" które mają być kontynuacją.
"Kradzione róże" najlepiej czytać równocześnie z "Czynnikiem miłości", bo obie książki dzieją się w tym samym czasie. I tak właśnie zrobiłam tym razem.
Nie jestem obiektywna, bo ja po prostu lubię tę historię.
Co tu dużo pisać? Polecam.

Genialna 😍

Dyskusje