Za drutami Stutthofu

Wacław Mitura Wydawnictwo: Pomorze literatura faktu
Pomorze
literatura faktu
1984-01-01

Takie wspomnienia napawają wstydem, że czasem człowiek narzeka bądź przejmuje się swoimi ''problemami'. Czytając ją wzruszysz się, przestraszysz, ale przede wszystkim dostaniesz mokrą szmatą rzeczywistości prosto w twarz, i to kilkanaście razy żeby dotarło. Książka taka jak ta zmienia sposób myślenia i zmienia podejście do ludzi. Pokazuje, że nawet w piekle są anioły. Mam...

Szokująca relacja z piekła na Ziemii. W prostym języku ukazuje prawdę o której każdy wiedzieć powinien. Choć niezwykle trudno czyta się o takich sprawach, szczerze polecam książkę zainteresowanym.

Warta przeczytania! Bardzo dużo się dzieje, historia opowiedziana surowym, prostym językiem bez wyszukanych form. Pasuje mi. Polecam.

Pierwszy raz przeczytałem ją jako 15-latek. Znalazłem ją wśród starych zakurzonych rzeczy.Dziś mam 30 lat i do tej pory pamietam jakim szokiem było dla mnie przeczytanie tej książki. Autor w prostych słowach opisuje czytelnikowi czego był świadkiem i uczestnikiem, co widziały jego oczy , ile razy otarł się o śmierć. Czytając to dzieło nie raz zastanawiałem się , czy ja...

Konkretna, mocna, bez zbędnych półśrodków.

Niemało łez uroniłam podczas czytania. Myślę że niewiele osób zdołałoby je powstrzymać . Cierpienie naszych rodaków i nie tylko ich , ten temat wciąż wywołuje sporo emocji . Nadal myślę o tym wszystkim , nie mogę zapomnieć o tej książce , której treść nie powstała przecież w czyjejś wyobrażni

Prosta i do bólu autentyczna relacja więźnia obozu, w której może nie doświadczymy kunsztu literackiego autora, ale przecież nie o to tutaj chodzi. To właśnie z takich wspomnień mamy dokładną wiedzę o funkcjonowaniu nazistowskich obozów śmierci. Z każdą książką o tematyce obozowej, moje serce przepełnia gorycz. Jak daleko może posunąć się jeszcze człowiek w swoim okrucieństwie?

• Historia
  • Holocaust