Degradacja mitu w literaturze fantasy

Okładka książki Degradacja mitu w literaturze fantasy Bogdan Trocha
Okładka książki Degradacja mitu w literaturze fantasy
Bogdan Trocha Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7481-242-9
fantastyka filozofia mit

Pozycja od początku do końca bardzo interesująca. Autor porusza te kwestie, o których w polskiej literaturze naukowej dopiero się napomyka z niejakim zawstydzeniem. Fantastyka bowiem traktowana jest jako jakaś taka brzydsza odmiana kultury popularnej, a tą ostatnią przecież nauki społeczne lubią się zajmować. W każdym razie dr Trocha rzetelnie opisuje ujawnianie się treści mitycznych w fantastyce na różnych poziomach, w różny sposób, posiłkując się ciekawymi przykładami i cytatami. A źródeł i przeczytanych książek za sobą autor ma naprawdę niemało! Polecam każdemu, kto chciałby połączyć fantastykę z filozofią i spojrzeć na swój ulubiony gatunek literacki z nieco innej perspektywy.

• Kultura/Wokół literatury
  • Literaturoznawstwo
  • Popkultura, popularnonaukowe
  • Socjo-religio-antropo-itp.
  • Demonologie

Dodaj cytat z książki Degradacja mitu w literaturze fantasy