Czas i śmierć. Antologia czeskich opowiadań grozy z XIX i początków XX wieku.

horror
1989-01-01
Andrzej Jagodziński

No, wyobraźnię to kiedyś mieli pisarze, bez ograniczeń w niektórych przypadkach...
Świetny klimat poetyckiej grozy, czasami creepy grozy, parę pomysłów naprawdę z piekła rodem.
A wszystko to w tonie przypowieści.
Rewelacyjnie się to czytać będzie nocną porą!

POLECAM!

Dziwaczne. Mocno pachnące naftaliną. Szkoda czasu.

Fajna rzecz. Są tu perełki w stylu Poe'go. Rozdział o snach omijać. Żal, że więcej opowiadań tych pisarzy nie wydano w Polsce.

Dyskusje

• Literatura czeska