Czas i śmierć. Antologia czeskich opowiadań grozy z XIX i początków XX wieku.

więcej Więcej

1917

No, wyobraźnię to kiedyś mieli pisarze, bez ograniczeń w niektórych przypadkach...
Świetny klimat poetyckiej grozy, czasami creepy grozy, parę pomysłów naprawdę z piekła rodem.
A wszystko to w tonie przypowieści.
Rewelacyjnie się to czytać będzie nocną porą!

POLECAM!

Dziwaczne. Mocno pachnące naftaliną. Szkoda czasu.

Fajna rzecz. Są tu perełki w stylu Poe'go. Rozdział o snach omijać. Żal, że więcej opowiadań tych pisarzy nie wydano w Polsce.

• Literatura czeska
  • Horror
  • Groza
  • Opowiadania
  • Groza, horror
  • Fantasy, horror i inne cuda wianki