Gramatyka angielska dla początkujących

Okładka książki Gramatyka angielska dla początkujących Janusz Siuda
Okładka książki Gramatyka angielska dla początkujących
Janusz Siuda Wydawnictwo: Angloman poradniki
poradniki
Angloman
1993-01-01
1993-01-01
język angielski gramatyka angielska anglistyka

Bardzo dobrze opracowana pozycja do nauki języka angielskiego. Brak tu może pewnych ubarwień czy upiększeń, jak to dzisiaj jest w modzie, natomiast liczy się zawartość. Wiele osób uczących się języka angielskiego po zapoznaniu się z tą książeczką, serdecznie mi ją polecało. Sama jestem bardzo z niej zadowolona, nie gubiłam się w gąszczu różnego rodzaju dziwnych, jak dla mnie pojęć czy sformułowań, dzięki dobrze wytłumaczonym objaśnieniom. Jak to mówią: krótko, zwięźle i na temat. Bogaty zestaw ćwiczeń bardzo pomaga w utrwaleniu nowej wiedzy. Taki rzetelny podkład pod prawdziwą naukę angielskiego.
Gorąco polecam.

Średnio lubię książki tego typu, ale w zasadzie ważniejsze jest to, czy uczniowie je lubią. Ta była lubiana umiarkowanie, bez szału. Teorii jest sporo, ale z drugiej strony jest podana w super prosty sposób, więc nawet uczeń oporny w końcu zrozumie, na pewno. Ćwiczenia są monotonne i pozbawione wszelakiej kreatywności, to najczęściej zdania z jakimś wyrazem po polsku, który należy przetłumaczyć albo z czasownikiem, który należy odmienić.

Można zadać czasem coś na zadanie w formie urozmaicenia, ale żeby korzystać tylko z niej - nie polecam.

• Język = ANGIELSKI
  • Mam
  • Poradniki, przewodniki
  • Ofiary systemu edukacji
  • Języki obce : Angielski
  • English

Dodaj cytat z książki Gramatyka angielska dla początkujących