Powrót Hafida Największy kupiec świata część druga

Medium
1994-01-01
1994-01-01
Irena Stąpor

Okładka książki Teraz odkryj swoje silne strony Marcus Buckingham, Donald O. Clifton
Teraz odkryj s... Marcus Buckingham, ...
Okładka książki Odpowiedź John Assaraf, Murray Smith
Odpowiedź John Assaraf, Murra...
Okładka książki Ukryta perswazja Kevin Hogan, James Speakman
Ukryta perswazja Kevin Hogan, James ...

Nie bez powodu dzieła autora zaliczane są do nurtu tak zwanej literatury inspiracyjnej. I po raz kolejny odnajduję powiązania z prawem przyciągania i myśleniem we właściwy sposób.
Podoba mi się fakt, że każda opisywana historia ciekawie splata się z losami Jezusa a mocnym fundamentem jest zawsze modlitwa do Najlepszego Przyjaciela.
I standardowo już kilka inspirujących cytatów:

"Tylko to, co sami o sobie sądzimy, ma znaczenie. Jeśli ocenimy siebie zbyt nisko, świat się na to zgodzi. Jeśli zaś damy sobie najwyższą notę - świat również z ochotą przystanie na tę opinię"

"Sam wybiorę sobie swoje cele i zawsze będę o nich pamiętał. Znajdujemy jedynie to, czego szukamy całym sercem. Jeśli nie oczekuję od życia niczego szczególnego, tyle właśnie dostanę."

"Często nam mówią, że w życiu powinniśmy mierzyć wysoko. Trzeba jednak mierzyć w to, co chcemy ustrzelić. Ogólny zamiar nie wystarczy. Strzała wypuszczona z łuku nie błądzi tu i tam, by sprawdzić, w co może trafić, lecz pędzi prosto do celu. W porównaniu ze skupionym światłem jednej błyskawicy, rozproszone uderzenie pioruna nie ma żadnego efektu.
Teraz już wiem, że jeśli wytrwale będę dążył do uczciwego celu, angażując weń całą moc swego umysłu, nie mogę ponieść porażki."

I standardowo już kilka inspirujących...

• Biznes
  • Rożności