Noc długich noży

2000-01-01
83-7227-671-4
Karol Czejarek
kirst noc długich noży Niemcy hitleryzm nazizm

Jedna z lepszych HH Kirsta, jak dla mnie oczywiście.

,,To cała kwintesencja nazizmu! Polega ona po prostu na tym, aby systematycznie i dokładnie niszczyć wszelkie ludzkie uczucia! A potem tak pokierować ich szczatkami, by pozostało tylko ślepe oddanie Fuhrerowi,narodowi i ojczyźnie, bo tak się teraz nazywają te tanie komunaly. A ten gowniany naród dał się otumanic bez większego oporu! I nie zasługuje na nic innego jak na...

1928

Na półkach: , , , , ,

Doskonała powieść, bardzo w stylu Kirsta - w moim przekonaniu plasuje się tylko ciut niżej od "Fabryki Oficerów", zajmującej trwałe miejsce na liście moich ukochanych książek.

Znakomity, pełen niedomówień i wyrafinowanych aluzji epilog, swietnie ukazane rozgrywki psychologiczne, intelektualne i fizyczne pomiędzy członkami Grupy Wesela, subtelne bądź brutalne metody...

Dla miłośników tematyki lektura obowiązkowa

dobra

Kolejna powieść HH Kirst'a, którą czytałam z przyjemnością, i której historia bardzo mnie wciągnęła. Kolejny watek kryminalny i skrywana przerażająca tajemnica. Powtórnie polecam.

Pewnego dnia w spokojnym szwajcarskim miasteczku Lugano popełniono morderstwo. Ofiarą jest miły, spokojny starszy pan – Norden. Miejscowa policja rozpoczyna śledztwo. Kiedy okazuje się, że morderstwa dokonano bronią o bardzo niezwykłym kalibrze, sprawa zaczyna się komplikować. Dokumenty znalezione w domu ofiary odkrywają przed prowadzącymi śledztwo niezwykłą przeszłość...

Powieść o tym jakie bestie drzemią w ludziach. Niestety książka nawet nie ma zbyt szczęśliwego zakończenia, gdzie dobro w końcu triumfuje.

Czytało się bardzo przyjemnie, mimo okropności jakich jesteśmy świadkiem. Warto przeczytać i przemyśleć.

• 2014
  • Historia
  • Czekają - książki
  • Historyczna
  • Przeczytane dawno temu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Noc długich noży