Zapach szminki

2010-07-01
978-83-7506-479-7
teatr życie scena

więcej Więcej

Pięknie pisze Zofia Kucówna o teatrze. Wszak zna temat od podszewki. Ale to nie wszystko. Zofia Kucówna ma dar opowiadania. Pisze niezwykle plastycznie, barwnie, czuć smaki, widać kolory, czuć zapachy. Ogromnie lubię Jej książki, nie tylko tę. A co zawsze mnie ogromnie ujmuje podczas lektury "Zapachu szminki"(czytałam kilka razy) to to, że Zofia Kucówna pisze nie tylko o...

Gdy moja tęsknota za teatrem sięgnęła zenitu, sięgnęłam po tę książkę. Sięgnęłam po raz czwarty, a może nawet piąty. Bo "Zapach szminki" wspaniałej aktorki Zofii Kucówny uznaję za najpiękniejszą książkę poświęconą Teatrowi, jaką dane mi było przeczytać.

Zapach szminki" jest opowieścią o teatralnym życiu Zofii Kucówny, a także o wybitnych ludziach teatru, zarówno tych sławnych: Adamie Hanuszkiewiczu, Danielu Olbrychskim, Tadeuszu Janczarze, Andrzeju Nardellim, jak i tych pozostających w cieniu kurtyny.

Opowieść Pani Zofii o teatrze, o kulisach ,o wielkich nazwiskach ,jak i o tych ,którzy wykonują swoją pracę po cichu: kostiumolodzy,scenarzyści,garderobiane , krawcowe.
Cudnie wejść w świat teatru choć na chwilę i poczuć jego magię :)

Ksiazka Kucowny o zyciu teatralnym Warszawy, Krakowa, Polski powiatowej. Zbior krotkich opowiesci o kulisach, sukniach, publicznosci. Zycie wypelnione teatrem, teatr pelny zycia.

Książka ciepła, serdeczna, magiczna, wzruszająca, wskrzeszająca pamięć o ludziach, aktorach, spektaklach, zdarzeniach teatralnych, które minęły tak niedawno, a powinny pozostać w pamięci, nas ludzi współczesnych pani Zofii. Wielkie dzięki i wielki szacunek za tę piekną opowieść.

Ciepła, mądra i wzruszająca książka. Polecam wszystkim!!!!

Teatr to sztuka dla odważnych. Grając filmie pracuje się miesiąc może dwa, potem premiera i można zaszyć się pod kołdrą w razie niepochlebnych recenzji. Scena to inna bajka. Pochlebne recenzje czy nie, oklaski czy wrzaski... Wychodzić, co wieczór trzeba. „Sztuka teatru jest najbardziej ulotną sztuką, i najbardziej pańską ze wszystkich sztuk. Rzuca niedbałym gestem swe...

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska