Wilken. Bracia Krwi

2010-10-06
Jarosław Włodarczyk
przyjaźń dla młodzieży

więcej Więcej

Książka ciekawa, historia zawarta w niej również. Momentami autorka błędnie dobiera ilość detali w opisie otoczenia w stosunku do tego jak długo w tym otoczeniu będzie toczyć się akcja. Książka czyta się płynnie i przyjemnie. Skierowana jest bardziej do młodszych czytelników, ale myślę że i starsi mogą ją polubić. Ma swoje wady, ale jako początek przygody z książkami przez...

Chyba pierwsza książka (nie licząc szkolnych lektur), którą przeczytałem w całości. Dobrze ją wspominam. Pamiętam swoje emocje, podczas czytania. Nieraz Lucas Scale wzbudzał we mnie strach.

Ulubiona książka z czasów mojego dzieciństwa, byłam i jestem w niej zakochana do tej pory.

ta książka to coś w rodzaju słońca kture zawsze świeci

Nat to zwyczajny chłopak, któremu zaczynają przytrafiać się niezwykłe rzeczy.
Czy to sprawka nowego lokatora domu?
Niesamowita historia napisana bardzo fajnym językiem, a bohaterowie uśmiechają się do nas już od pierwszych stron.
Zabawna. Tajemnicza. I totalnie nieprzewidywalna.

Polecam.

Nat wymarzył sobie szczeniaczka. A od czego są dziadkowie, jeśli nie od rozpieszczania wnuków i spełniania ich zachcianek? Mick, dosyć ekscentryczny, wiekowy hippis, postawił więc sobie za punkt honoru, że spełni pragnienie chłopca. Niestety oglądany przez nich pies - którego, nie ukrywajmy, dotychczasowy właściciel w podejrzany sposób próbuje się pozbyć - nie jest ani...

Od tego chyba zaczęła się moja przygoda z czytaniem, dostałem Wilkena od cioci na święta, głupio żeby leżała nieprzeczytana :D
Dla młodych odbiorów książka idealna. Ciekawa historia, przyjaźń, bardzo przewidywalne zakończenie, oklepane. Nie raz można się przy niej uśmiechnąć, czasami nawet oko może się zaszklić ;)

Bardzo przyjemnie było spędzić czas wraz z Woodym oraz Natem. Książkę czyta się naprawdę szybko, historia młodego chłopca i wilkena wciąga od początku, tak że nie wiadomo kiedy dobiega końca. Mimo stricte młodzieżowego charakteru polecam tę lekturę osobom w każdym wieku. Atmosfera lekkiej grozy i uniwersalne przesłanie o sile przyjaźni powinno przypaść do gustu wielu...

Świetna książka dla małych chłopców, choć powinnam być już z stara na tą książkę to się świetnie bawiłam czytając ją. Polecam, tą książką można zachęcić dzieci do czytania.

• Fantastyka
  • 2011