rozwińzwiń

Szczęście w przestrzeniach Banacha

Okładka książki Szczęście w przestrzeniach Banacha Michał Heller
Okładka książki Szczęście w przestrzeniach Banacha
Michał Heller Wydawnictwo: Znak filozofia, etyka
232 str. 3 godz. 52 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
232
Czas czytania
3 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
83-7006-367-6
Średnia ocen

5,6 5,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Szkice z filozofii głupoty Bartosz Brożek, Michał Heller, Jerzy Stelmach
Ocena 6,4
Szkice z filoz... Bartosz Brożek, Mic...
Okładka książki Spór o rozumienie Bartosz Brożek, Michał Heller, Jerzy Stelmach
Ocena 6,7
Spór o rozumienie Bartosz Brożek, Mic...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,6 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
86
2

Na półkach:

Przyznam się od razu, że nie dotarłem do końca. Wysiadłem na 150 stronie.

Moim zdaniem książka porusza kilka (a nawet wiele) ciekawych aspektów. Np. żeby poznać pytanie "Czy liczby odkrywa się czy tworzy?" warto było według mnie w ogóle zabierać się za lekturę. Jednak jako całość książkę bym skrytykował - mam wrażenie, że Heller lubi słuchać swojego głosu (jakklowiek to brzmi gdy mówione o książce) - bardzo wiele zagadnień dałoby się wyjaśnić znacznie krócej i prostszym językiem, nie tracąc przy tym na treści. Co więcej w książce znajduje się parę rozdziałów do których zrozumienia konieczna jest wiedza z początkowych lat studiów matematycznych/fizycznych. Kończąc narzekania, stwierdzę jedynie że nie widzę żadnego celu omawiania filozoficznego aspektu zaawansowanych teorii fizycznych i matematycznych, bez wyjaśniania czytelnikowi ich rzeczywistej postaci - inna sprawa, że wtedy ten zbiór esejów zamieniłby się w podręcznik.

Książka może być ciekawa i odkrywcza - dla studentów i profesorów nauk matematycznych. Laikowi też może sprawić przyjemność a nawet nauczyć czegoś, jednak jestem przekonany, że istnieje pełno książek, w które opłacalniej zainwestować nasz drogi czas :)

Przyznam się od razu, że nie dotarłem do końca. Wysiadłem na 150 stronie.

Moim zdaniem książka porusza kilka (a nawet wiele) ciekawych aspektów. Np. żeby poznać pytanie "Czy liczby odkrywa się czy tworzy?" warto było według mnie w ogóle zabierać się za lekturę. Jednak jako całość książkę bym skrytykował - mam wrażenie, że Heller lubi słuchać swojego głosu (jakklowiek to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
958
623

Na półkach:

Tym razem będzie troche dłuższa. Opinia, znaczy. Ale nie mogłem zrezygnowac z cytatów. Za co przepraszam z góry; na dole; na końcu; no; po napisaniu; zresztą też.Cyt." Spędziłem nad tą książka wiele godzin. Czytałem ją tak, jak się czyta powieść: w pociągu, w fotelu z filiżanką kawy pod ręką, wieczorem przed zaśnięciem. Nie zwracałem wtedy uwagi na "techniczne" przekształcenia formuł, starałem się chwytac wyobrażeniową treść (bo w matematyce wyobrażni jest wiecej - lub przynajmniej nie mniej - niż w malarstwie lub poezji),odkrywać spójną całość i cieszyć się pięknem matematycznych struktur" k.cyt.(str.200).
Zaczynam od cytatu. Cytatu opisujacego mnie, czytelnika książek M.Hellera. Gościa bez pojecia o całkach i rózniczkach; kiedyŚ ktoŚ opowiadał mię czym sie rózni RÓŻNICA od RÓŻNICZKI: zabawne to było nawet ale i tak nie zapamiętałem. Ta książeczka; 231 stron z przypisami; taka własnie jest.Pozwala poczuć matematykę. Cyt." ...matematyka to nie liczenie: cztery działania, które komplikuje sie (sic!!! moje) powyginanymi nawiasami i kreskami ułamkowymi ułozonymi w przemyślne piętra."k.cyt. Kiedy tylko wpadnę na pomysł, że:"..a może Hellera cos przeczytać", w tej samej chwili, zawsze, ogarnia mnie spokój, i jakaś taka pewnosc: ten gosc nie oszukuje. Nie zmyśla, a fascynuje jak ...(wstawić ulubionego : pisarza; poetę; aktora;).
Cyt." Bo matematyka MA ISTNIENIE. Bardziej nieubłagane niż istnienie kamienia. Kamien rozleci sie kiedyś, zmielony w żarnach czasu. Prawa matematyki są poza czasem i poza przestrzenią. (...) Dlatego MATEMATYKE MOŻNA ODKRYWAC."k.cyt.
Wyobrażam sobie: oto w szkole średniej gdziekolwiektojestijakkolwieksię nazywa, uczniowie , na pierwszej lekcji matematyki, słysza takie lub podobne zdania. Dla wielu, zapewne, byłby to poczatek naprawdę wielkiej przygody.
Dla mnie byłby.No. Raczej.

Tym razem będzie troche dłuższa. Opinia, znaczy. Ale nie mogłem zrezygnowac z cytatów. Za co przepraszam z góry; na dole; na końcu; no; po napisaniu; zresztą też.Cyt." Spędziłem nad tą książka wiele godzin. Czytałem ją tak, jak się czyta powieść: w pociągu, w fotelu z filiżanką kawy pod ręką, wieczorem przed zaśnięciem. Nie zwracałem wtedy uwagi na "techniczne"...

więcej Pokaż mimo to

avatar
29
2

Na półkach:

Książka - jedna z wielu - ks. prof. Hellera, której treść nie wyróżnia się spośród pozostałych publikacji tego autora. Napisana w przestępnym stylu jest zrozumiała dla laików sztuki (tutaj matematyków, fizyków, filozofów nauki). Typowo popularnonaukowa.

Książka - jedna z wielu - ks. prof. Hellera, której treść nie wyróżnia się spośród pozostałych publikacji tego autora. Napisana w przestępnym stylu jest zrozumiała dla laików sztuki (tutaj matematyków, fizyków, filozofów nauki). Typowo popularnonaukowa.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    31
  • Przeczytane
    11
  • Posiadam
    4
  • Chcę w prezencie
    2
  • Fizyka
    1
  • L. polska
    1
  • Nauka = FIZYKA+Mat
    1
  • Heller et al. – chcę przeczytać
    1
  • Maths
    1
  • Filozofia
    1

Cytaty

Więcej
Michał Heller Szczęście w przestrzeniach Banacha Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także