Dolina Światła

Okładka książki Dolina Światła
Aleksander Minkowski Wydawnictwo: Hamal Books Seria: Seria z Serduszkiem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Seria z Serduszkiem
Hamal Books
1994-02-01
1994-02-01
Marcel Dolina Światła przyjaźń miłość

więcej Więcej

Bardzo nudna i trochę bezsensu książka, jakoś doczytałam do końca, ale nie było to łatwe.

Nie wiem nawet jakimi słowami zacząć pisać tą recenzję. Książka autorstwa Aleksandra Minkowskiego pod tytułem „Dolina świateł” jest mega nudną publikacją. Przyznaje się, że nie doczytałam jej do końca. I nawet nie zamierzać jej skończyć. Przeczytałam ją do połowy i zresztą nie wiem o co w niej chodzi. Mam wrażenie, że z rozdziału na rozdział coraz bardziej miałam mętlik w...

Przede wszystkim, przeczytałem tą książkę tylko ze względu na konkurs. I może to zaważyło na mojej ocenie, ale książka jest... po prostu słaba. W większości nudna, niektóre motywy są wyjęte znikąd. Poza tym, podczas czytania zacząłem podważać, czy jest to książka dla młodzieży... Jest w niej zawarty dość sugestywny opis, a wszystkie wylewy uczuć miłosnych Marcela do...

Kilkunastoletni Marcel przybywa do Krainy Światła, gdzie w pobliżu buddyjskiego klasztoru znajduje się dziecięce sanatorium. Marcel poznaje wielu przyjaciół i stara się rozwiązać zagadkę Białego Lamy unoszącego się nad ruinami... Stara się również wierzyć w szlachetność i uczciwość swojego ojca, choć wszystko zdaje się temu przeczyć.Świetna opowieść o piewszych...

Książka ma swój niepowtarzalny klimat. Tajemnicza, wciągająca opowieść z elementami ponadludzkimi, mimo to porusza wiele tematów ludzkich. Miłość głównego bohatera- Marcela do Milczuchy jest nie naciągana, naturalna, po prostu piękna. Warta brania przykładu, warta przeżycia. Spędzonego czasu nad rozmyślaniem o charakterach bohaterów nie żałuje. Polecam.

Kolejna pozycja z regałów mojej córki. Sięgam tam, kiedy brakuje mi kolejnego stosiku z biblioteki. Z okładki dowiedziałam się, że to lektura dla klasy VI szkoły podstawowej. I owszem, córka ją czytała. Bez entuzjazmu z jej strony. Wcale się temu nie dziwię.

Po raz pierwszy od dawna dotkliwie dociera do mnie fakt, że nie umiem ocenić tej książki. Z pewnością jest...

Na półkach: , , , ,

Ocenia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2016/12/28-dolina-swiata-aleksander-minkowski.html

Książki dla młodzieży z reguły są dość przewidywalne w schemacie, proste i niezaskakujące. Zwykle szybko odkrywa się prosty schemat, jakim takowe się kierują.
"Dolinę Światła" wygrałam będąc jeszcze uczniakiem, dawno i za czasów dinozaurów chyba. I... przeczytałam...

Bardzo dobra... Lecz na koniec kilka rzeczy zostaje nie wyjaśnionych ):

Nie wiem jak to się stało, ale w moje ręce wpadła dziś powieść Aleksandra Minkowskiego pt. "Dolina Światła". Przeczytałem. Odłożyłem na półkę. I bardzo staram się o niej zapomnieć. Niech to starczy za najlepszy komentarz.

Na początku drobna uwaga. Książka skierowana jest do głównie dzieci i młodszej młodzieży (trzynastolatków!). Bogatsi o tę informację zaczynajmy:

Główny...

Przeczytana bardzo dawno temu... po raz pierwszy jako małe dziecko zetknęłam się ze śmiercią w literaturze, ale pamiętam to jako coś poetyckiego, wzruszającego, jak przejście w inny, lepszy wymiar, taką doliną światła. To było ponad 30 lat temu, tyle pamiętam... książka z tych do zapamiętania na całe życie.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Lektury