Ród Argeadów. Filip i Aleksander

historia
1996-01-01
Macedonia Aleksander podbój ród Filip

Przyjemna.

Warto ją przeczytać łącznie z Grobami Cheronei. Obie książki pięknie się uzupełniają.

Bardzo przyjemna opowieść - takie efekt autorowi udało się uzyskać dzięki niewnikaniu w szczegóły. Ma to i plusy i minusy. Słucha się płynnie, choć czasem chciałoby się dowiedzieć więcej - przekroczyć powszechnie znane informacje o Filipie i Aleksandrze, poznać innych członków rodu (dokładniej niż ogólnie)... Mimo wszystko polecam jako fajnie usystematyzowana opowieść o...

Na półkach: , , , , ,

Wakacyjne powtarzanie książek Krawczuka trwa u mnie w najlepsze, a dzisiaj sięgnąłem po "Ród Argeadów". Co można powiedzieć o tej książce? Nie jest ona opracowaniem poświęconym wszystkim członkom macedońskiej dynastii królewskiej. Opisuje bowiem tylko dwóch jej przedstawicieli: Filipa II oraz Aleksandra III zwanego Wielkim. Co więcej, jest to opis tylko niektórych faktów z...

"Zeus bowiem takie ustanowił prawo śmiertelnym: tylko od woli bogów zależy, czy w niczym się nie zbłądzi za życia i czy cel swój się osiągnie, a przeznaczenia i tak nie uniknie."

Dzieciństwo i młodość Aleksandra Wielkiego w szerokiej perspektywie okresu dominacji Macedonii na terenach starożytnej Grecji.

• Historia
  • Starożytność