Geny a charakter. Jak sobie radzić z genetycznym dziedzictwem

Peter CopelandDean Hamer Wydawnictwo: CiS popularnonaukowa
popularnonaukowa
2007-01-01
Jacek Suchecki
genetyka zachowania człowieka genetyka

Odświeżyłam sobie tę pozycję sprzed 20 lat aby utwierdzić się w przekonaniu, że większość prezentowanych w niej tez jest zgodna z niedawno przeczytaną przeze mnie książką Martina Seligmana "Co możesz zmienić, a czego nie możesz".
Tutaj Autorzy skupiają się przede wszystkim na przedstawianiu procesu dochodzenia do wniosków prezentując przebieg eksperymentów oraz badań...

Bardzo interesująca lektura. Pozwoliła mi wyrobić sobie ciekawe poglądy na wiele kwestii. Warta przeczytania.

Przeczytałam dwa razy, świetna!

To jest naprawdę przystępnie napisana książka popularnonaukowa. Widzę jednak, że nie każdy powinien po nią sięgnąć, na co dowodem jest komentarz, z którym będę polemizował.

"Co za dno, nie mające nic wspólnego z wywodami naukowymi o genetyce. Gdzie są podane jakiekolwiek odnosienia do artykuów naukowych, potwierdzające choć jedno z tych opisanych stek bzdur?"

Jest ich...

Książka ciekawa, napisana przystępnym językiem. Warta przeczytania.

Co za dno, nie mające nic wspólnego z wywodami naukowymi o genetyce. Gdzie są podane jakiekolwiek odnosienia do artykuów naukowych, potwierdzające choć jedno z tych opisanych stek bzdur?. Poziom mertytoryczny oraz formalny tego ścierwa jest po prostu porażający i poniżający, ale to delikatnie powiedziane. Kto pozwala na promowanie takich lewackich propagand i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Krótkie zestawienie tego co w nas wrodzone i tego co nabyte. Wygląda na to, że jednak geny determinują bardzo dużo.

Kiedyś już tę książkę przeczytałem, ale wróciłem doń z powodu wersji audio, która wpadła mi do ręki i… musze przyznać, że jest to jedna z najlepszych książek popularnonaukowych na naszym rynku dotyczącym wieloletniego już sporu, co bardziej determinuje nasze zachowanie i całe życie: geny czy środowisko. Atutem jest przede wszystkim fakt, że nie tylko napisali ją...

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie