Zima w Edenie

Harry Harrison Wydawnictwo: Phantom Press Cykl: Eden (tom 2) Seria: Fantasy & SF fantastyka, fantasy, science fiction
Winter in Eden
fantastyka, fantasy, science fiction
Janusz Pultyn
Fantasy & SF
powieść amerykańśka

Rewelacyjna. Jedyna taka powieść jaką znam, opowiadająca o rozwoju na Ziemi innej (poza ludzką), ale rodzimej ziemskiej cywilizacji (cywilizacji gadów). Druga część trylogii Eden.

Dalszy ciąg „Na zachód od Edenu”. Po wygranej bitwie z jaszczurami ludzie usiłują dostosować nowo zdobytą technologię do swoich potrzeb, ale nie wiedzą, że ich przeciwnicy szykują się do odwetu. Jednocześnie wszystkim zagraża nowy lodowiec. Książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak poprzednik. Autor wprawdzie wprowadza pewne nowości do świata przedstawionego, a...

Kolejna część, która przenosi nas w świat jakiego sobie nigdy nie moglibyśmy wyobrazić. Główny bohater musi walczyć o życie, ale nie z żywiołem, ale z czymś o wiele gorszym.

Kolejna bardzo dobra część sagi o edenie, subiektywnie oceniając część pierwsza jest troszeczkę lepsza, pewnie dlatego, że tam poznajemy Tanu, Yliane. Wszystko jest nowe. Polecam.

Oto historia przetrwania: nic nie jest łatwe.

Drugi tom z cyklu i tak samo dobry. Jestem pod ogromnym wrażeniem kreacji Harry'ego Harrisona. Kolejna część pozostawia takie same pozytywne emocje w jakie wprawiła mnie pierwsza.

Kerrick, jak sam siebie opisuje pół Tanu (człowiek) pół Yilane (jaszczur),...

Świetne po prostu! Harrison doskonale opisuje otoczenie, bohaterów, wydarzenia, uczucia! Fabuła książki jest niesamowita i chyba jedyna w swoim rodzaju, opowiadająca o zmaganiach między prehistorycznymi ludźmi (Tanu, Sasku i Paramutanie - każda rasa z innej przestrzeni geograficznej, łączą swoje siły mimo różnic kulturowych i fizycznych) a Yliane, inteligentnym gatunkiem...

Druga część trylogii przygód Kerricka.
Zimy stają się coraz cięższe tak jak i wojna z gadami. Młody myśliwy udaje się daleką podróż za ocean, aby znaleźć spokojne miejsce do życia dla swojego plemienia.

Moją opinię o serii można znaleźć pod książką "Na zachód od Edenu". Za to mogę szczerze powiedzieć, że seria rozwija się w miarę czytania i każda część jest lepsza od poprzedniej. I dużo knowań Vainte, mojej ulubionej postaci. Polecam, naprawdę :)

• Fantastyka
  • Science Fiction