Bill, bohater galaktyki. Planeta robotów.

Okładka książki Bill, bohater galaktyki. Planeta robotów. Harry Harrison
Okładka książki Bill, bohater galaktyki. Planeta robotów.
Harry Harrison Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bill, bohater Galaktyki (tom 2) fantasy, science fiction
Bill, bohater Galaktyki (tom 2)
Bill, the Galactic Hero: The planet of the robot slaves
Zysk i S-ka
1994-01-01
1994-01-01
Cezary Ostrowski
Bill

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej... i w takich momentach, podpiekając kiełbaskę z onucy kolegi nad ogniskiem z podpalonego szczurzego łajna możesz nauczyć się cieszyć życiem. W wojsku nie nauczą cię odwagi, miłości do ojczyzny czy prawdziwej męskiej przyjaźni, za to jeśli uda ci się przeżyć, poznasz najsłodszą we wszechświecie rozkosz zemsty.... wyżywając się na kolejnym naborze rekrutów.

To jest tak infantylne, że aż czasami śmieszne. Poziom nastolatka piszącego opowiadanie. na przerwie. Dla miłośników totalnej abstrakcji i parodii.

Świetna książka choć przeczytana dawno temu. Wracałem do niej kilka razy z przyjemnością!!

Kolejna dawka potężnego humoru od Harrisona.
Mimo że jest to pierwsza książka o Billu, farmerze podstępem wcielonym do wojska, chronologicznie opowieść ta jest druga - prolog został wydany później (Bill, Bohater Galaktyki).
Bill wraz ze zwariowanym admirałem doktorkiem, piękną ("troszkę" otyłą) First Class Mate i specem od cybernetyki Cy Berpunkiem zostają wysłani na planetę "USA" w celu identyfikacji i egzekucji atakujących ich bazę wojskową Mechanicznych Smoków, sterowanych przez Chingersów.
Ludzkość od lat prowadzi wojnę z Chingersami, gdyż ci, będąc agresywnymi jaszczurkami mierzącymi 7 stóp wzrostu na pewno w innym wypadku pierwsi zniszczą rodzaj ludzki. Fakt, że są oni właściwie 7 calowymi, pokojowymi, pacyfistycznymi płazami którzy o słowach "wojna" "wróg" "agresja" dowiedzieli się dopiero od ludzi nie wpływa na to, że wojnę i tak trzeba prowadzić. Bo przecież jest to silnik napędzający gospodarkę i przemysł zbrojeniowy. Harry Harrison znów drwi z imperializmu, z wyścigu zbrojeń oraz z ludzkiej agresywnej natury, przez co przygody Billa czytam z zapartym tchem, ze śmiechem nie schodzącym z twarzy.

Kolejna dawka potężnego humoru od Harrisona.

• Science Fiction
  • S-F