Podróże z Ryszardem Kapuścińskim, część 2. Opowieści czternastu tłumaczy

Okładka książki Podróże z Ryszardem Kapuścińskim, część 2. Opowieści czternastu tłumaczy
Bożena Dudkopraca zbiorowa Wydawnictwo: Znak literatura piękna
literatura piękna
Znak
2009-05-01
2009-05-01
978-83-240-1190-2

Znacie Ryszarda Kapuścińskiego ?? Znacie, bo tylko na LC ma 16 566 czytelników, w tym 1293 fanów. Lubicie jego książki ?? Lubicie, bo np taki "Cesarz" ma czytelników 11252, opinii 256, ocenę 7,41- 6297 głosami.

A ta książka wydana 9 !!! lat temu:?? Ano ma 6,2 (5 ocen i 1 opinia), Wydana, mimo, że część I do tego nie zachęcała - 6,29 (70 ocen i 6 opinii). Podkreślmy: tak atrakcyjny temat doczekał się w ciągu 9 lat 26 czytelników (II cz), a redaktorka Dudko za obie części zdobyła 0 fanów!!!

Jest to typowa "jazda po trupie". Pisarz umiera, a kto chce i może, wydaje byle-co, by zarobić na gorącym jeszcze nazwisku.

Zwracamy się z zamówieniem, czytaj kasą, do 14 ludzi jakoś tam związanych z osobą bądź twórczością Zmarłego. To co oni mają napisać ? Panegiryk, chwalbę, apoteozę czy apologię ?!. No to napisali i mamy gniota, którego nikomu nie polecam. PAŁA !!

Dla mnie jako osoby interesującej się zarówno twórczością i sylwetką Ryszarda Kapuścińskiego, lingwistyką, podróżami, światem jest to lektura bardzo interesująca. Dzięki tym czternastu tłumaczom mamy świetną okazje na poznanie Mistrza reportażu z zupełnie innej strony. Okazuje się, ze tak zapracowany człowiek znajdował czas, aby odpisywać na każdy list tłumacza, a nawet się z nim spotkać, co więcej: niekiedy i głęboko zaprzyjaźnić, troszczyć się o to, żeby tłumaczowi dostarczyć wszelkie możliwe materiały.
Poza tym ludzie ci odkrywają przed czytelnikiem kawałek własnej historii, kultury, swojego świata, opowiadając o doświadczeniach związanych z tłumaczeniem i promocja książek Ryszarda Kapuścińskiego w ich krajach.
Polecam!

Dodaj cytat z książki Podróże z Ryszardem Kapuścińskim, część 2. Opowieści czternastu tłumaczy