Wiosna

Okładka książki Wiosna Julie Garwood
Okładka książki Wiosna
Julie Garwood Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Czas Róż (tom 5) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
Czas Róż (tom 5)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Come the spring
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Małgorzata Kicana
romans

Na powieść ,,Wiosna" trafiłam zupełnym przypadkiem. Miała być moją odskocznią od innych, bardziej wymagających lektur. Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że jest ona kontynuacją, a właściwie zakończeniem cyklu powieściowego. Kilka lat temu czytałam powieść ,,Róża" oraz oglądałam nakręconą na jej podstawie ekranizację z Jennifer Gardner (Alias) oraz Justinem Chambersem (Chirurdzy). Był to jeden z moich ulubionych romansów historycznych, nie spodziewałam się jednak, że rozwinął się do pięcioczęściowego cyklu.

Wracając do przeszłości. Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku, pod koniec XIX wieku gdzie czterech uliczników znajduje niemowlę, dziewczynkę, której nadają imię Mary Rose i postanawiają ją wychować. Wyruszają na Dziki Zachód by tam zbudować swój dom. ,,Wiosna" opowiada o Cole'u Clayborne'ie - najbardziej niespokojnym duchu wśród braci. Zostaje on nominowany na szeryfa federalnego a jego pierwsza sprawa dotyczy serii napadów na banki. Bandyci za każdym razem zabijają wszystkich świadków, dopiero w ostatnim miasteczku udaje się namierzyć świadka. Jest nim jedna z trzech kobiet. Cole wraz z szeryfem Danielem Ryanem muszą znaleźć sposób aby zapewnić kobietom bezpieczeństwo i skłonić właściwą do zeznawania.

Jestem zauroczona ,,Wiosną". Dosyć często sięgam po romanse lub romantyczne opowieści ale dawno nie miałam do czynienia z tak uroczą historią. Tak na prawdę relacje damsko-męskie mało miejsca zajmują w książce. Więcej tu historii o Dzikim Zachodzie jak ze starego westernu: historii dzielnych, przystojnych, honorowych mężczyzn od których testosteron wręcz bucha. Kobieta może być dzielna tylko w ograniczonym zakresie, bo przecież obok jest ten który ją ma chronić. Jasne, sprzeczne to z filozofią postępowych współczesnych kobiet, ale kto nam broni czytać takie historie wieczorem po całym dniu bycia silną i zdecydowaną :)

Przeczytałam całą serię "Czas Róży" (1 Róża; 2 Różowa; 3 Biała;
4 Czerwona; 5 Wiosna) i chyba najbardziej spodobała mi się ostatnia część. Troszeczkę za szybko domyśliłam się, która z trzech dam jest świadkiem (autorka mogła trochę jeszcze przeciągnąć niewiedzę),ale mimo wszystko każda z części była świetna. Krótkie, bez zbędnych, przedłużających książkę dialogów, z lekką nutą humoru i TO LUBIĘ!!!!

Przeczytałam całą serię "Czas Róży" (1 Róża; 2 Różowa; 3 Biała;

• Romans historyczny