Tajemnica

Okładka książki Tajemnica
Julie Garwood Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Tajemnica (tom 1) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
literatura piękna
Tajemnica (tom 1)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Secret
Da Capo
1995-01-01
1995-01-01
Teresa Kołmysz
romans historyczny

więcej Więcej

Garwood w swoich średniowiecznych opowieściach ma pewien urok. I choć jest on niewątpliwie mocno uwspółcześniony, pomija realia historyczne, to jest bardzo przyjemny w lekturze i potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o poprawę humoru.
Judith Elizabeth złożyła kiedyś obietnicę Frances Catherine. Obiecała jej, że nie pozwoli jej umrzeć i dlatego, kiedy zbliża się termin porodu,...

Super, bardzo mi się podobała. Po dość długiej przerwie w czytaniu romansów historycznych wydanych przez wydawnictwo DaCapo udało mi się powrócić w rewelacyjnej pozycji, która daję zachętę do kontynuowania.

Wydaje mi się, że ta książka podobałaby mi się bardziej, gdybym była w nastroju na coś prostego, nieskomplikowanego i lekkiego. Ja jednak miałam ochotę na coś bardziej "mięsistego" i pewnie dlatego czuję się zawiedziona. Bardzo podobał mi się prolog i początek książki. Później jednak w miarę czytania pojawiał się niedosyt. Miłość pomiędzy głównymi bohaterami narodziła się...

Jest to pierwszy tom z cyklu "Tajemnica", autorstwa pani Garwood i zarazem druga jej książka, osnuta w realiach średniowiecznej Szkocji, którą miałam przyjemność czytać. Niezwykle trudno mi wymienić wszystkie składowe tej historii, które sprawiły, iż trafiła ona na półkę moich ulubionych czytadeł. Z całą pewnością są to znakomicie skonstruowani charakterologicznie szkoccy...

Czyta się z uśmiechem na ustach, dialogi proste, ale pełne humoru i ta logika szkockiego rycerza w potyczce słownej z energiczną kobietą. Romans też jest, niepikantny i to zaleta uważam.

Jedna z moich ulubionych książek. Wspaniali bohaterowie, autorce udało się stworzyć osobne, różniące się charaktery, wyróżniające się, przez wydają się bardzo rzeczywiste. Podobają mi się wątki, barwny opis miejsc i emocji. Z całego serca polecam :)

Ian, wódz Maitland'ów ma za zadanie eskortować ze znienawidzonej Anglii niejaką Judith.
Kobieta jest przyjaciółką jego brzemiennej szwagierki, która wierzy, że umrze podczas porodu jak jej matka i babka. Judith ma zamiar zrobić wszystko, co w jej mocy, by ocalić przyjaciółkę.
Podczas długiej drogi do Szkocji, wódz i Angielka przypadają sobie mocno do gustu.

Po wybuchowej...

to romans przez duże R.Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.Znalazłam w niej wszystko to,czego zwykle szukam w romansach.Jest tytułowa tajemnica,wychodząca na jaw w nie całkiem sprzyjających okolicznościach,są uparci Szkoci,małżeństwo między naturalnymi wrogami(on Szkot,ona Angielka),są międzyklanowe zwady i jest wreszcie przyjaźń-przyjaźń między Angielką i...

Niestety nie doczytałam, że pierw powinno się przeczytać "Tajemnice" a potem "Szkatułkę" ale czuje że nawet dobrze zrobiłam bo chociaż podobało mi się to "Szkatułka" była o wiele lepsza, a dzięki niej zaczęłam pochłaniać książki Garwood.
Judith była urocza i pełna energii. Podobała mi się opisana jej przyjaźń z Frances Catherine, a zwłaszcza dorastanie i teorie kielicha...

Uwielbiam Szkotów w romansach, ale jeszcze bardziej podobają mi się kobiety, które mają przysłowiowe jaja! "Tajemnice" to jedna z lepszych książek, które ostatnio przeczytałam, zabawna i tak wciągająca, że trudno się od niej oderwać.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne