Wieża zakładników

Okładka książki Wieża zakładników
John DenisAlistair MacLean Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Unaco (tom 1) Seria: Unaco kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Ginalski
literatura angielska XX wiek sensacja

więcej Więcej

1935

Luźna książka w której końcówkę można przewidzieć już na samym początku.

Lektura na parę godzin, gdy nas umysł ma się odprężyć i nie myśleć zbyt intensywnie ;)

Pierwsza książka, którą zachwyciłam się jako nastolatka. Super.

Odkurzone przeboje czasem bywają ok

"Wieża zakładników" to typowa książka akcji, w której bardzo dużo się dzieje i wszystko jest bardzo przewidywalne. Oczywiście jest także szczęśliwe zakończenie z miłosnym akcentem . Powieść czyta się szybko i to jest chyba największą zaletą.

1937
1922

Czy można porwać, zaanektować wieżę Eiffla ? Wg MacLeana tak. Książkę czyta się nieźle, choć ładunek nieprawdopodobieństwa jest ogromny.

Po prostu wspaniała, ale miejscami jak dla mnie monotonna.

Plan idealny. Akcja Francja, miasto Paryż,cel wieża Eiffla i matka prezydenta Usa zwerbowanie najlepszych przestępców z różnych dziedzin i szalony Pan Smiht który chce wzbogacić się o 30mln dolarów i chce efektywnie uciec. Smith chce być najlepszy, zdobywać to co jest nie osiągalne dla zwykłego oko. Każdy plan nawet idealny ma swoje luki i wady. Trzeba wiedzieć kogo się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To chyba była moja pierwsza książka ze "stajni" MacLeana, choć spisana przez kogo innego.

• Kryminał
  • Alistair MacLean
  • Sensacja
  • 2012
  • Kryminał/sensacja/thriller
  • Przygodowe

Dodaj cytat z książki Wieża zakładników