Miłość nie jedno ma imię

Pierre La Mure Wydawnictwo: Muza Seria: Biblioteka Bestsellerów biografia, autobiografia, pamiętnik
Beyond desire
biografia, autobiografia, pamiętnik
Aleksandra Frybesowa
Biblioteka Bestsellerów
literatura wpółczesna literatura amerykańska XX wiek biografia

Nienawidzę tytułu tej książki. Omijałem ją wielkim łukiem w domowej bibliotece rodziców [to było dawno temu, a ja byłem pacholęciem :)]. W końcu moja rodzicielka znając moje zainteresowania muzyczne KAZAŁA mi ją przeczytać.
Do dziś śmieszy mnie też imię i nazwisko autora, bo kojarzy mi się z Lej Na Mur.
Ale tak na poważnie, to bardzo dobra literatura i myślę że może...

Całkiem ,całkiem,jednak wolę Moulin Rouge,bardziej z życiem i soczystsza.

To jedna z tych książek, po przeczytaniu której, odczuwa się żal, że to już koniec. Dla mnie była to prawdziwa uczta literacka.

Bardzo piękna książka. Któż nie zna Marsza Weselnego Feliksa Mendelssohna.
A warto dowiedzieć się nieco więcej o życiu kompozytora i o epoce, w której tworzył.

Cudowna opowieść o Feliksie Mendelssohnie, wybitnym kompozytorze, który ma wszystko: rodzinę, przyjaciół, pieniądze, talent.
Odnalezienie rękopisu J.S. Bacha nadaje jednak sens jego życiu. Od tej chwili nic nie jest już takie samo.
Wciągająca powieść o miłości i wyrzeczeniach, a przede wszystkim
o wielkiej pasji.
Jedna z moich ulubionych książek. Polecam

Ciekawa historia Feliksa Mendelssohna, który odnajduje zaginione nuty "Pasji" Jana Sebastiana Bacha. Wszystko opisane w interesujący sposób - zmagania z trudnościami wykonania utworu (brak zgody miejscowych władz oraz pastora), miłosne rozterki i wiele innych faktów (nawet wątek kryminalny).

To chyba wtedy pokochałam Bacha... Powieść w zasadzie o innym kompozytorze. Ale odkryła dla mnie Bacha... Wiele lat minęło od czasu, kiedy przeczytałam tę książkę, nadal mam sentyment

Feliks Mendelson to ulubieniec losu. Wszystko mu sprzyja: serdeczna atmosfera domu, uroda i łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi, bogactwo i koligacje bankierskiego rodu. Olśniewający talent muzyczny otwiera przed nim drzwi arystokratycznych i królewskich rezydencji a także- kobiecych sypialni. Dramat wkracza w jego życie w momencie niezwykłego odnalezienia zagubionego...

Nie spodziewałam się po tej niepozornej książce z pożółkłymi stronami rewelacji. Jednak La Mure mile mnie zaskoczył. Wstyd przyznać, ale wcześniej nie wiedziałam kim był Feliks Mendelssohn, ale cieszę się, że moja wiedza została poszerzona o tę osobistość.
Po lekturze tej powieści rzeczywiście można stwierdzić, że miłość nie jedno ma imię. Mnóstwo w niej oddania,...

Trochę biografii Mendelsona, romansowe wątki, nie były to stracone chwile spędzone w towarzystwie Pierre la Mure`a

Dyskusje

• Biografie