Tropiciel Duchów

Okładka książki Tropiciel Duchów Michelle Paver
Okładka książki Tropiciel Duchów
Michelle Paver Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kroniki Pradawnego Mroku (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Pradawnego Mroku (tom 6)
Ghost Hunter
W.A.B.
2010-09-09
2010-09-09
Krzysztof Mazurek
przeszłość magia przygoda fantasy

2064

Chciałam napisać, że jest to naprawdę spoko zakończenie, ale wiem, że są jeszcze trzy tomy. Mimo to fajnie zakańcza wątek Pożeracza Dusz. Podoba mi się, jak wszystkie wątki, które nas tu prowadziły w końcu się łączą i następuje wielkie bum. Tylko... mam wrażenie, że jest to takie pospieszone... Samo starcie z Pożeraczem dzieje się dopiero bliżej końca i jakoś tak szybko minęło. Nie wiem, może się czepiam, może już szukam dziury w całym, bo sam tom bardzo mi się podobał. Ostatnie strony dają taką furtkę na następne przygody i w sumie jestem ciekawa, co tam jeszcze autorka wymyśli!

Część szóstka ostatnia z cyklu, sama w sobie nie była jakaś nadzwyczajna, a wręcz mam odczucie, że najsłabsza. Jednakże seria o prehistorycznym chłopcu i klanach zamieszkujących dawno temu tę samą ziemię, po której my dziś stąpamy - jest fenomenalna.

Ostatnia część cyklu Kroniki Pradawnego Mroku. Po naprawdę dobrej poprzedniej części od tej oczekiwałam czegoś więcej, niż tylko kontynuacji głównego wątka. Może jeszcze jakiegoś przekazu (poprzednia część to w końcu była opowieść o zemście). Occzywiście cała historia była przyjemna i nawet wciągająca, ale jednak mi czegoś brakowało.

Nie potrafię uwierzyć, że to już koniec, że nie wrócę już do prehistorycznego świata, w którym ludzie żyją w zgodzie z naturą. Nie poznam kolejnych przygód Toraka, Wilka czy Renn...Ostatnia część to idealne zwieńczenie całej serii.
Wydawałoby się, że to książka dla dzieci, ale tak nie jest. To wspaniała opowieść o przyjaźni i poświęceniu, a dodatkowo niezwykły obraz tak odległych czasów, o których większość z nas niewiele wie. Polecam z całego serca!

Dwa lata odkładałam przeczytanie ostatniego tomu przygód z Kronik Pradawnego mroku.
Pamiętam jak zupełnie przypadkiem natkęłam się na Kroniki w bibliotece dla dorosłych... I to jak niespodziewanie zdołały mnie oczarować i wciągnąć w swój świat. I choć nie są ulubionym zbiorem to na zawsze zyskały moją pamięć. Gdybym miała dzieci zapoznałabym je ze światem Toraka i Wilka :)

Książka jak pozostałe tomy trzyma w napięciu i ciężko się od niej oderwać. Mam tylko niedosyt, że tak szybko się skończyła ta wielka walka z najpotężniejszą z Pożeraczy. Cały tom budowane było napięcie, a zaledwie cienka końcówka książki poświęcona była na ten heroiczny czyn, którym była walka Toraka z Eostrą. Eostra wypadła wg mnie blado, jak na taką szamanką, przy np. Thiazzim, czy Seshru.
Choć tak czy inaczej szkoda, że to już ostatni tom przygód Toraka...

Niestety to już ostatnia część tej genialnej serii. Można śmiało powiedzieć: WISIENKA NA TORCIE! Fajnie zobrazowana historia, która jest przemyślana, dobrze skonstruowana.
Z całą świadomością mogę polecić każdemu zwolennikowi literatury młodzieżowej, fantastyki serię Kroniki Pradawnego Mroku!

Niesamowita (cała seria). Przenosi w magiczny świat

Niesamowita (cała seria). Przenosi w magiczny świat

Ostatni tom serii na tyle dobrej bym przeczytała ją w całości. Adresowana do młodzieży jednak i dorosłych może zauroczyć klimat pradawnych czasów.

Bardzo dobre zakończenie serii

Bardzo dobre zakończenie serii

• 2011

Dodaj cytat z książki Tropiciel Duchów