Listy z laboratorium

Okładka książki Listy z laboratorium Kir Bułyczow
Okładka książki Listy z laboratorium
Kir Bułyczow Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Zeszyty Fantastyczno-Naukowe I fantasy, science fiction
48 str. 48 min.
1984-01-01
48 min.
8320707536
Tadeusz Gosk
literatura rosyjska science fiction fantastyka opowiadania

Kolejny zeszyt wydany niegdyś przez Iskry. Cała seria nie jest w mojej ocenie wybitna, lecz wydaje mi się, że ta pozycja jest nawet mniej interesująca od innych, które miałem okazję przeczytać.

Jest to zestaw 3 lekkich opowiadań SF, które się przeczyta, a następnie o nich zapomni. Nie są one bardzo złe, jednak przeczytanie ich nie sprawiło mi też specjalnie żadnej satysfakcji.

Tylko mnie utwierdziły w fanostwie. Zaczęłam interesować się autorem i poszukiwać innych jego dokonań literackich.
Bezpretensjonalna, chyba wciąż aktualna przypowiastka o ludzkich dążeniach.

Bezpretensjonalna, chyba wciąż aktualna przypowiastka o ludzkich dążeniach.

Jeszcze jeden z zeszytów wydawanych przez Iskry, który wpadł w moje ręce. Nie do końca mój styl, autor za bardzo zbliża się w stronę absurdu. Nie są to złe opowiadania, po prostu niekoniecznie trafiają w mój gust. Sam styl pisania do mnie przemawia, natomiast historie, które autor tworzy - już niekoniecznie. Najbardziej spodobało mi się opowiadanie tytułowe, listy wymieniane między sobą przez bohaterów były urocze.

Super! Klasyka mojej młodości :-)

Super! Klasyka mojej młodości :-)

3 opowiadania na łącznie 40 stron - dość fajny, humorystyczny zestaw. Jeśli przypadkiem traficie w bibliotece/u znajomego, można pożyczyć, bo czasu nie zmarnujecie, ale pewnie znajdzie się trochę lepszych lektur w kolejce.

Polecam gorąco, książkę znalazłam w starych rzeczach mojej starszej siostry.

Polecam gorąco, książkę znalazłam w starych rzeczach mojej starszej siostry.

Kolejne spotkanie z Bułyczowem i po raz kolejny jego styl i historie zupełnie do mnie nie trafiają. Bywa I tak.

• Science Fiction
  • SF, Fantasy i Horror
  • Storia 14,07,2016
  • Fantasy, SF, horror
  • SF, fantasy

Dodaj cytat z książki Listy z laboratorium