Angielska niewolnica

837129641X
Joanna Puchalska
Anglia niewolnica literatura współczesna

więcej Więcej

Sięgając po "Angielski niewolnicę" spodziewałam się przesłodzonego romansidła. Tymczasem przyjemnie rozczarowałam się.
Jemima pochodzi z bogatego domu i jest rozmieszczoną młodą damą. Do czasu. W wyniku tragicznych zdarzeń traci rodzinę i trafia do niewoli okrutnego paszy. Po jakimś czasie jej los na krótko odmienia się, gdy trafia pod opiekę miejscowego lekarza. Jednak,...

Polecam wszystkim miłośnikom epoki wiktoriańskiej.

Wypożyczyłam tę książkę, mając ochotę na coś bardzo lekkiego i spodziewając się - sądząc po tytule - straszliwej chały. Książka jednak mnie mile zaskoczyła, okazała się nieprzesłodzonym romansem przygodowym z kilkoma ciekawymi zwrotami akcji.

Zasiadając do czytania tej książki przygotujcie się na wspaniałą przygodę, pełną tajemnic, niesamowitych zdarzeń i barwnych, intrygujących postaci, z główną bohaterką na czele.
Plastyczna narracja pozwala poczuć niemal na własnej skórze wszystkie niezwykłości spotykające Jemimę. Jej świat staje się przez chwilę naszym światem.
O samej fabule nie powiem nic, ponieważ nie...

Romans to gatunek, który do mnie nie przemawia i raczej nie sięgam po niego bez konieczności. Nic więc dziwnego, że po „Angielską niewolnicę” sięgałam pełna obaw (chociażby tego, że zostanę zasłodzona na śmierć). Na szczęście, zostałam mile zaskoczona. Oczywiście mamy tutaj wątek miłosny, który, co dziwne, nie jest mocno wyeksponowany, wręcz powiedziałabym, że umiejętnie...

Wciągająca

Jeżeli dobrze pamiętam to początek jakiś taki trochę nudnawy, ale im dalej w las tym ciekawiej:)

Przeczytałam ją ja, moja siostra, ciocia, babcia oraz pani w szpitalnym pokoju, która siedziała razem z babcią :) trąca romansem ale inteligentnym i zabawnym; niewymagająca wzmożonej pracy mózgu, lekka przyjemna rozrywka

Nigdy nie lubiłam czasów zawartych w tej książce jednak w tym przypadku baaardzo mi się one spodobały. Bardzo spodobała mi się psychiczna przemiana rozkapryszonej młodej snobki w pokorną szanującą życie kobietę. wątek miłosny również mi się podobał. Na pewno wrócę do tej książki :)

Jak dla mnie bardzo ciekawa i właśnie wypożyczyłam ją dla teścia.

• Z biblioteki
  • Przeczytane 2012