Zakrzepły dzień

83-7298-409-3
Tomasz Bieroń
literatura irlandzka uczucia

więcej Więcej

To króciutkie dzieło rozpoczyna się bardzo obiecująco, ciekawie poprowadzona narracja i niejakie napięcie kompletnie się wykolejają w punkcie kulminacyjnym, po którym nastaje męczący bełkot.

Na półkach: , , , ,

Książka jest niewielka objętościowo (ok. 130 stron) i niezwykle szybko da się ją przeczytać. Co do fabuły - po jakimś czasie już sama nie wiedziałam, które wydarzenia miały miejsce naprawdę czy to była tylko wyobraźnia głównej bohaterki. Zaczynałam się w tym gubić. Plus tylko za styl - piękny język i piękne opisy. Pozostałe walory - niestety na minus. Przynajmniej nie...

Lektura mnie rozczarowała. Przebrnęłam przez tę książkę, ale po jakimś czasie byłam kompletnie znudzona.

Życie głównej bohaterki niby zwykłe, przeciętne, to jednak owiane tajemnicą i jakimś mrokiem. Fabuła nie porwała mnie zupełnie. Być może "dusze artystyczne" odnajdą się w tego rodzaju wrażliwości.

• Chcę w prezencie
  • Smakołyki - crème de la crème
  • Literatura brytyjska (angielska, szkocka, irlandzka, australijska i kanadyjska)
  • Poszły w świat
  • Z biblioteki