Kochaj mnie

Okładka książki Kochaj mnie Irena Matuszkiewicz, Athena Sawidis, Grzegorz Siedlecki
Okładka książki Kochaj mnie
Irena MatuszkiewiczAthena Sawidis Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
83-7337-513-9
Kochaj

Książkę czytałem kilka lat temu. Wówczas bardzo mnie wzruszyła. Chciałem do niej wrócić raz jeszcze i tak jakoś wpadła mi w ręce. Przeczytałem dwa czy trzy rozdziały i odkładam ją na półkę, bez chęci wracania do niej kiedykolwiek indziej. Co prawda książka jest ciekawa i opisuje ciekawe historie, aczkolwiek z refleksjami czytelnik musi poradzić sobie samodzielnie. Książka nie analizuje za bardzo co i dlaczego się dzieje, tylko podaje fakty i radź sobie sam. Z tego powodu pomimo tego, że książkę oceniam wysoko i jest ciekawa, więcej już jej czytać nie będę. Aczkolwiek polecam.

"Kochaj mnie" to zbiór kilkunastu historii dzieci, które trafiły do domu dziecka, a także historii głupoty, lenistwa, nieróbstwa, prostactwa i chamstwa ich rodziców (czyli tego, w co obecnie inwestuje nasz "kochany" rząd),ale nie tylko. Na przykład, gdy poznałam losy pewnej madki siódemki dzieci (z których każde trafiło oczywiście do domu dziecka),to miałam ochotę krzyczeć z wściekłości, krzyczeć na ginekolożkę tej tępej dzidy. Ja rozumiem, że pewne zabiegi, w tym podwiązywanie jajników, są nielegalne i karalne w naszym średniowiecznym kraju, ale czasami warto podjąć ryzyko dla wyższego dobra. Nie bójmy się tego powiedzieć: ta ginekolożka jest współwinna cierpienia tych dzieci. Podwiązywanie jajników jest niehumanitarne, ale skazywanie dzieci na samotność, smutek i nieszczęście już tak. Ot logika. Witamy w Polsce.
Optymistyczne jest to, że są osoby chętne przygarnąć te dzieci i dać im nowy dom, szansę na lepsze jutro. Jest to szlachetne i to się chwali. Szkoda tylko, że takich ludzi jest zbyt mało, by wszystkie dzieci zostały adoptowane. Niestety, te starsze mają małe szanse na rodzinę zastępczą.
Polecam. Książka warta przeczytania, a serial warty obejrzenia.

Ksiązka jest pozycją obowiązkową!
Wzruszyłam się nie raz ja czytając.
Ból i smutek wyzierają z każdej strony...
"Około 20 tysięcy dzieci w całej Polsce nie ma domów rodzinnych" to jest mniej wiecej liczba dzieci,ktore tak bardzo cierpią.
Porzucone,oddane,bez miłości najbliższych.

Ksiązka jest pozycją obowiązkową!
Wzruszyłam się nie raz ja czytając.
Ból i smutek wyzierają z każdej strony...
Porzucone,oddane,bez miłości najbliższych.

Nie da się oceniać życia niechcianych dzieci, spisanych na kartkach papieru. Trzeba po prostu przeczytać.

Smutne i niestety prawdziwe.

Smutne i niestety prawdziwe.

Poruszające historie dzieci nie chcianych, nie kochanych. Polecam do przeczytania i przemyślenie sprawy dzieci porzuconych.

• Zekranizowane
  • Historie prawdziwe
  • X 2019
  • Psychologia
  • Autobiografie/biografie

Dodaj cytat z książki Kochaj mnie