Paskudna dziewczyna

Die hässlichste Frau der Welt
978-83-61410-24-9
Bożena Kurzydłowska
Hidari
literatura szwajcarska kobieta cyrk przyjaźń cierpienie samotność odmienność XIX wiek
Die hässlichste Frau der Welt
literatura piękna
978-83-61410-24-9
Bożena Kurzydłowska

„Paskudna dziewczyna” autorstwa Margrit Schriber, to swoistego rodzaju przedstawienie dla dorosłych. Opowieść o brutalnym świecie taniej rozrywki. O tym, jak z chorej-wynaturzonej kobiety można zrobić atrakcję i jeszcze na tym zarobić.

Bohaterka książki – Julia Pastrana, reklamowana przez właścicieli cyrków jako „kobieta- niedźwiedź”, „kobieta-małpa”, „najszkaradniejsze...

Panie i Panowie!

Oto chwila, na którą czekaliście z niecierpliwością!
Największa atrakcja XIX wieku!
Co wrażliwsi i kobiety w ciąży proszeni są o opuszczenie widowni. Przed Państwem bowiem najbrzydsze stworzenie na całym świecie – dziecko kobiety i szympansa, niebezpieczne, dzikie i nieposkromione.

Kobieta-małpa, Julia Pastrana!

Książka Margrit Schriber zabiera nas...

• Chcę w prezencie
  • KołYsAnka 2010
  • Papierowe
  • Literatura kobieca
  • Prezent
  • W mojej biblioteczce
  • Literatura zagraniczna
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Paskudna dziewczyna