Przypadek

Bellona
literatura współczesna los życie emocje
literatura piękna
literatura współczesna los życie emocje

To drugi kryminał Grzegorza Miecugowa, który przeczytałem. Tym razem nie była to dla mnie tak duża frajda, jak przy "Trójce do potęgi". Powieść jest ciekawa na początku i na końcu, natomiast rozwinięcie fabuły jest nudne. Czytelnik domyśla się co się wydarzyło i czeka na przewidywalny finał. Myślę, że 100 stronicowa nowela pomieściłaby tę historię. Pomimo to bardzo lubię...

Zainteresował mnie autor. Pana Miecugowa kompletnie nie kojarzyłam z autorem powieści. Ale nie żałuję. Bardzo dobra pozycja.

Na "Przypadek" trafiłam przypadkiem w bibliotece, o istnieniu tej książki nie miałam pojęcia. Wzięłam, zaczęłam czytać ale nie miałam żadnych większych oczekiwań. Początkowo szło trochę opornie, książka nie wciągnęła, ani nie ciekawiła. Ale czytałam dalej, historie są opowiadane z perspektywy kilku bohaterów, więc czytało się dobrze i szybko. Od prawie początku już wiemy,...

Książka niewątpliwie została napisana lekkim piórem, dzięki czemu czytało się łatwo i szybko, mimo gangsterskiej tematyki, za jaką nie przepadam. Akcja była zaskakująca, lecz nie oderwana od rzeczywiści. Miałam wrażenie, że czytam reportaż. Dobra, ażeby zobacz, jak pisał Miecugow i co się dla niego w takich historiach liczyło.

2078

Czy to przypadek, że Przypadek nosi taki właśnie tytuł? Zdecydowanie nie.
To jest właśnie najgorsze. Jeszcze przed rozpoczęciem czytania, wiemy o co w tej całej historii może chodzić.

Szczerze? To najbardziej przewidywalna książka, jaką w życiu przeczytałam. Szkoda, bo sam pomysł na fabułę wydaje się wręcz niesamowicie interesujący!

Pomyślcie. Jest Marcin, taki czuły...

Pozyca wciągająca, ale w niektórych momentach naiwna do bólu. Pomysł na książkę skojarzył mi się z amerykańską komedią (film) "Nic do stracenia" z 1997r

2092

Obyczajowo-psychologiczna powieść z wątkami sensacyjnymi. Dynamiczna, zmuszająca do zatrzymania się, zastanowienia. Zdania-perełki warte zapamiętania, np. „Rozmowa polega w ogromnej części na słuchaniu”. A przecież to brak rozmowy, brak umiejętności spowodowały tyle problemów w życiu bohaterów. Zabrakło próby wyjaśnienia, zamiast domysłów i fantazji.
Autor umiejętnie...

„Przypadek” Grzegorza Miecugowa to pierwsza i jedyna powieść znanego, przedwcześnie zmarłego dziennikarza. Zaskakująco dobra książka obyczajowo-psychologiczna. Czyta się jak powieść sensacyjną. Bardzo ciekawa fabuła zmuszająca do refleksji. Błyskotliwe dialogi i nieprzewidywalne zwroty akcji . Do tego narracja na wysokim poziomie. Najważniejszy jednak morał, który...

Polecam!

Po jedyną powieść zmarłego Grzegorza Miecugowa sięgnęłam z ciekawością. Dziennikarza ceniłam, chciałam przekonać się, jak poradził sobie jako autor.
Niestety, jego próbę muszę uznać za nieudaną. Nie przywiązałam się do żadnej z płytko zarysowanych postaci. Nie intrygowało mnie, jak potoczą się dalej ich schematyczne losy. Konstrukcja rozdziałów z dramatycznym podziałem na...

• 2018
  • 2012