Blondynka w Tybecie

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Dzienniki z podróży literatura podróżnicza
G+J
Beata Pawlikowska podróże
literatura podróżnicza
Dzienniki z podróży
Beata Pawlikowska podróże

Mój ulubiony "Dziennik z Podróży". Książka jest bardzo interesująca, i daje do myślenia.

Moim zdaniem jest to świetna pozycja dla dzieci i młodzieży, ze względu na liczne rysunki autorki, ładne opisy i zarys historyczny, który każdy powinien znać. Książka jest ciekawa ale... krótka :) Szczerze polecam młodszym czytelnikom

Kolejna lekka książeczka z podróży.
Miło się czyta, ale treści niewiele - bardziej jako inspiracja

Przeczytałam tę książkę, ponieważ interesuję się państwami Dalekiego Wschodu. Jednak po przeczytaniu czuję duży niedosyt na temat temat tego regionu Chin. Książeczka ma zaledwie niecałe 100 stron tekstu. Nadaje się do przeczytania w wolny wieczór. Zawiera ona trochę informacji na temat buddyzmu tybetańskiego, historii Tybetu, tradycyjnej kuchni oraz miejsc odwiedzanych...

Mały format, duże litery, przyjemnie i bardzo szybko się ją czyta. Ogromnym - jak dla mnie - plusem są zdjęcia z podróży umieszczone w środku. Lubię prosty język i rysunki autorki.
Sama książka w przystępny sposób przybliża tematykę tybetańską, sama filozofia życia daje dużo do myślenia w porównaniu do naszego pędu życia i zatracania najważniejszych wartości.

Lubię czytać książki podróżnicze, bo razem z nimi mogę się przenosić do zupełnie innego świata i miejsca, którego pewnie nigdy nie odwiedzę, ale mam szansę poznać dzięki literaturze. "Blondynka w Tybecie" jest świetna, bo opisuje ten kraj szczegółowo, ale nie nudno, a przy tym różnorodnie, z uwzględnieniem wielu aspektów historycznych, kulturowych i tradycyjnych. Jest...

Za dużo o maśle, religii i Dalajlamie. Za mało o codziennym życiu Tybetańczyków. Plus za świetne zdjęcia oraz ostatni ,,rozdział'': Tybetański Avatar, który jako jedyny mnie zaciekawił i cieszę się, że dotarłam do niego, choć było ciężko przebrnąć przez resztę...

Jedna z lepszych z serii: "Blondynka w..." może ze względu na ciekawą dla mnie teamtykę. Cała seria książek, jest przyjemna do poczytania w podróży, dla zabicia nudy, tak na raz.

Jeden z najlepszych dzienników jakie czytałam. Nie pamiętam kiedy doznałam tak silnych odczuć podczas czytania dziennika, niesamowita dla mnie jest kultura i historia Tybetańczyków, ale to chyba sposób w jaki Beata pisała ten dziennik również się do tego przyczynił, od razu widać, ze podróże silnie działają na jej życie i wpływają na zaskakującą filozofię czerpania od świata.

Kto z nas nie chciałby się wybrać w podróż dookoła świata? Niestety, w dzisiejszych czasach jednym z głównych powodów niemożliwości spełnienia tego marzenia jest brak gotówki. Nie wolno się jednak smucić, ponieważ możemy poczuć się jakbyśmy odwiedzili najdalsze zakątki globu, prawie za darmo. Wystarczy, że weźmiemy do ręki jedną z wielu podróżniczych pozycji dostępnych w...

Dyskusje

• Podróżnicze