Świadek nadziei

religia Jan Paweł II Karol Wojtyła biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-240-0562-5
religia Jan Paweł II Karol Wojtyła biografia

Bardzo ciekawa, rzetelna lektura. Książka może trochę odstraszać objętością, bo to wielkie "tomiszcze", ale styl narracji to rekompensuje. Czytałam przez większą częś czasu z dużym zaciekawieniem. Dowiedziałam się wiele o historii Polski, Kościoła i trochę świata, za co daję tej książce dużego plusa.

Najciekawsze są dla mnie fragmenty o twórczości Wojtyły jako papieża. Zawarte informacje o każdej encyklice, adhortacji czy innym ważnym dokumencie. Dzięki temu można przybliżyć sobie nauczanie, poglądy, kierunki pontyfikatu. Bardzo drobiazgowe, wnikliwe interpretowanie wydarzeń nawet pozornie niemających znaczenia. Tło historyczne, szczególnie cenne w początkowych...

Moim marzeniem było mieć i przeczytać tę biografię, ponieważ osoba papieża zawsze mnie fascynowała i inspirowała. Książka jest bardzo bogata w wydarzenia z życia Karola Wojtyły, przez lata młodzieńcze, seminarium, kapłaństwo, biskupstwo i wreszcie papiestwo oraz wiele podróży duszpasterskich. Książka ukazuje dość szczegółowo sam przebieg wizyt i sytuacji związanych z ich...

Najlepsza biografia Jana Pawła II jaką czytałam, dodatkowo kawał ciekawej historii.

Dyskusje

• Chrześcijaństwo
  • Jan Paweł II
  • Biografie
  • Wiara
  • Do przejrzenia

Dodaj cytat z książki Świadek nadziei