Księga listów

Bruno Schulz Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Schulz - dzieła zebrane biografia, autobiografia, pamiętnik
słowo/obraz terytoria
listy Schulz
biografia, autobiografia, pamiętnik
Schulz - dzieła zebrane
listy Schulz

Jedna z ulubionych pozycji na półce. Nie wiem dlaczego. Tak po prostu jest czasami, że przechodzą cię do głębi pewne sformułowania i zwroty. Tu tak jest

Listy nie żyją w symbiozie ze współczesnością, na której globalizacja, a wraz z nią szybki przepływ informacji, odcisnęły piętno. Oczywiście znajdą się błędni rycerze oraz fetyszystki papieru wbrew rozwijającej się technologii ślący innym długie epistoły na kartkach, tak jak i dwugłowe cielę przyjdzie czasami na świat gdzieś na obrzeżach cywilizacji, ale nie ukrywajmy,...

Trudno opisać, co dzieje się w świadomości czytelnika zaraz po przeczytaniu zbioru listów Schulza.
Z pewnością następuje pewne pęknięcie - oto autor, który wydawał się postacią tak delikatną, niepozorną, zamkniętą w sobie i światem zewnętrznym równie przerażoną, co sam Kafka, nagle okazuje się posiadać znacznie więcej wymiarów osobowości... Oto z Drohobycza nadaje nie...

Jestem pod ogromnym wrażeniem, ilość pracy włożonej w stworzenie tej książki przez Pana Jerzego Ficowskiego jest imponująca. Gorąco polecam

• Bruno Schulz
  • Do kupienia