Okładka książki Kolacja z terrorystą. Spotkania z najbardziej poszukiwanymi bojownikami na świecie
Phil Rees Wydawnictwo: Universitas nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dining with terrorists : meetings with the world's most wanted militants
Universitas
2008-01-01
2008-01-01
978-83-242-0890-6
Beata Dąbrowa-Kość, Grzegorz Kość
terroryzm psychologia

więcej Więcej

Czym jest terroryzm? Kogo można uznać za terrorystę? Brak jednej definicji tego pojęcia i szafowanie tym określeniem sprawia, że stajemy w obliczu może jednego z najtrudniejszych pytań XX i XXI wieku. W odpowiedzi pomóc nam może niezwykła książka Phila Reesa.

Phil Rees przez lata, kręcąc wiele dokumentów dla stacji BBC, spotykał się z terrorystami. Jako rzetelny...

Terrorysta czy bojownik o wolność? Warto przeczytać, by się przekonać kim naprawdę są terroryści..

"Kolacja z terrorystą..." to kompletne podsumowanie podróży autora do najbardziej palących regionów świata. Ich celem była między innymi próba zdefiniowania słowa 'terrorysta'. To zadanie praktycznie niewykonalne. Czy organizacja o charakterze bojówki, która walczy przeciwko krwawym reżimom i nieuzasadnionym mordom na obywatelach może być uznana za grupę terrorystyczną,...

• Literatura angielska
  • Literatura Faktu, Reportaże